نحوه استفاده از سونا برای لاغری + اثرات سونا بر لاغری

نحوه استفاده از سونا برای لاغری

نحوه استفاده از سونا برای لاغری

استفاده از سونا برای لاغری توسط بسیاری از پزتشکان تایید شده است. به همین دلیل امروزه بسیاری از مردم به استفاده از این سیستم در جهت کاهش وزن خود اقدام می کنند. به طور کلی سونا به اتاقی گفته می شود که در آن دما از حد طبیعی فراتر می رود. این افزایش دما عموما توسط تجهیزات مولد گرما و رطوبت انجام می شود‌. اما آیا واقعا استفاده از سونا برای لاغری توصیه می شود؟ انواع سونا کدامند؟

انواع سونا

پیش از آنکه به بیان نحوه استفاده از سونا برای لاغری بپردازیم، بهتر است در وهله اول با انواع سونا موجود بیشتر آشنا شویم. به طور کلی سونا ها به دو دسته سونا خشک و سونا بخار تبدیل می شوند. هر یک از این سونا ها دارای ویژگی های متعددی هستند که در ادامه به توضیح هر یک خواهیم پرداخت.

سونا بخار

همانطور که از نام این دسته از سونا ها مشخص است، در ساختار آن ها عمدتا رطوبت فراوانی وجود دارد. به طور کلی در این سونا ها تجهیزات مولد بخار وظیفه دارند تا دمای موجود در محیط را بین ۴۲ تا ۵۲ درجه سانتی گراد قرار داده و رطوبت را به ۱۰۰ درصد نزدیک کنند. در این اتاق ها عمدتا دو ردیف جهت نشستن و یک حوض آب سرد وجود دارد. حوض آب سرد عموما سبب می شود تا سطح داغ سکو ها خنک شود.

نحوه استفاده از سونا برای لاغری

سونا خشک

استفاده از سونا برای لاغری هم برای سونا خشک و هم برای سونا بخار صحت دارد. به طور کلی سونا خشک از یک اتاق با ردیف تشکیل شده است. این دسته از سونا ها به گونه ای طراحی شده اند که دما محیط داخلی آن ها به ۱۰۰ درجه سانتی گراد برسد.

به طور کلی در سونا های خشک عمدتا از چوب های ترمووود استفاده می شود. این چوب ها در برابر حرارت از خود مقاومت نشان داده و محیطی گرم و زیبا را در سونا ایجاد می کنند.

به طور کلی مدت زمان توصیه شده برای استفاده از سونا برای لاغری حدود ۲۰ دقیقه است.

آیا استفاده از سونا برای لاغری صحت دارد؟

یکی از سوالاتی که بسیاری از مردم با آن مواجه هستند این است که آیا استفاده از سونا برای لاغری امکان پذیر است؟

در پاسخ باید بگوییم که استفاده از سونا تا حد زیادی می تواند در لاغری افراد تاثیر گذار باشد. اما استفاده از سونا برای لاغری نیازمند صبر و حوصله بسیار زیاد است. چرا که لاغری با استفاده از سونا زمان بسیار زیادی را می طلبد.

به طور کلی استفاده از سونا سبب می شود تا متابولیسم بدن افزایش پیدا کند. استفاده سونا به تنهایی نمی تواند در بدن ماهیچه تولید کند و تنها سبب افزایش تعریق بدن می شود. به همین دلیل در هنگام استفاده از سونا باید آب زیادی مصرف شود.

نحوه استفاده از سونا برای لاغری به چه صورتی است؟

همانطور که گفته شد استفاده از سونا به خصوص سونا بخار در دراز مدت تا حد زیادی می تواند کاهش وزن افراد تاثیر گذار باشد. از همین رو اکثر پزشکان افرادی را که به علت مشکلات جسمانی نمی توانند از طریق ورزش به کاهش وزن بپردازند، عمدتا به استفاده از سونا برای لاغری تشویق می کنند. اما برای استفاده از سونا باید به نکات متعددی توجه گردد که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

دوش گرفتن

یکی از مهمترین کارهایی که به منظور استفاده از سونا برای لاغری لازم و ضروری است، دوش گرفتن است. به طور کلی دوش گرفتن سبب می شود تا به طور قابل توجهی سطح پوست بدن تمیز گردد. زمانی که افراد وارد سونا می شوند، منافذ موجود در پوست بدن شروع به باز شدن می کنند.

سموم موجود در بدن از طریق منافذ موجود در سطح بدن خارج می شوند. در صورتی که روی سطح بدن آلودگی وجود داشته باشد، آلودگی ها وارد منافذ شده و دفع سموم بدن با مشکل روبرو خواهد شد.

آیا استفاده از سونا برای لاغری تاثیر گذار است؟

آب خوردن

از دیگر کارهای که در هنگام استفاده از سونا برای لاغری لازم و ضروری است، آب خوردن است‌. به طور کلی استفاده از سونا سبب می شود تا حجم زیادی از آب بدن از طریق تعریق دفع شود. به همین دلیل برای جلوگیری از کاهش آب موجود در بدن و تعریق کافی حتما آب مصرف شود.

حرکات کششی

از جمله کارهایی که پیش از استفاده از سونا برای لاغری باید انجام شود، حرکات کششی است. به طور کلی اکثر کارشناسان توصیه می کنند پیش از ورود به سونا، به خصوص سونا بخار حتما مقداری حرکات کششی انجام شود.

انجام دادن حرکات کششی سبب می شود تا به طور قابل توجهی اندام ها و بافت های بدن منبسط شده و آماده دفع سموم می شود. زمانی که بافت های بدن تحت کشش قرار می گیرند، رگ های خونی به راحتی می توانند مواد سمی را به سطح بدن برسانند. به این ترتیب بدن با سرعت بیشتری می تواند سموم را از طریق پوست دفع کند.

مجموعه استخرینو با ارائه خدمات در زمینه طراحی، ساخت استخر ، سونا و جکوزی و نیز نگهداری استخر به صورت کاملاً حرفه ای آماده پاسخگویی به مشتریان خود بوده است.

برای مشاوره با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *