نحوه اجرای تاسیسات جکوزی و نحوه لوله کشی جکوزی

نحوه اجرای تاسیسات جکوزی

نحوه اجرای تاسیسات جکوزی

اگر شما می‌ خواهید تاسیسات جکوزی خود را به بهترین نحو ممکن نصب کنید باید اجرای تاسیسات جکوزی را به دست تکنسین ها و متخصصین ماهر بسپارید. آن دسته از تکنسین ها و متخصصینی که ساخت استخر و جکوزی را انجام می ‌دهند به خوبی قادر هستند که تاسیسات جکوزی را هم روی جکوزی نصب نمایند.

شما بدون شک در مورد نکاتی که مربوط به نگهداری از استخر و نگهداری از جکوزی می باشد باید اطلاعات بیشتری به دست آورید تا بتوانید از جکوزی و استخر خود مراقبت نمایید. اگر تاسیسات جکوزی به درستی نصب شود زمان نگهداری کردن از جکوزی دیگر دچار مشکل و یا ایراد درون جکوزی نمی شوید.

بنابراین بهتر است که نصب و اجرای هر یک از تاسیسات جکوزی را به دست افراد متخصص بسپارید. سیستم لوله کشی جکوزی ها به مسیر گردش آب سرد و گرم در جکوزی گفته می‌ شود که چند سالی است این سیستم رایج گشته و طرفداران زیادی به دست آورده است.

اگر شما قصد لوله کشی جکوزی داریم و به خوبی با نحوه اجرای لوله کشی آن آشنایی ندارید بهتر است که در مورد موارد تکمیلی اجرای تاسیسات جکوزی اطلاعات بیشتری به دست آورید. در ادامه هر یک از نکاتی که مربوط به اجرا کردن تاسیسات جکوزی می باشد را بیان می‌کنیم تا با آگاهی بیشتری این تاسیسات را روی جکوزی خود نصب کنید.نحوه اجرای تاسیسات جکوزی

اجرای تاسیسات جکوزی و نحوه لوله کشی در جکوزی

در لوله کشی جکوزی مسیری که آب درون جکوزی در مدار گردش آب طی می نماید مشابه مدار گردش آب در لوله کشی های استخر می باشد. قابل ذکر است مدار گردش آب سرد و گرم استخر و جکوزی امکان دارد به صورت کاملاً مجزا و یا مشترک باشند.

سیستم لوله کشی جکوزی امکان دارد که به خط تخلیه اصلی مجهز باشد و یا اسکیمر روی آن نصب گردد که در برخی از مواقع هر دوی آنها را می توانید در سیستم لوله کشی جکوزی مشاهده کنید. در برخی از جکوزی هایی که امروزه طراحی می شوند چندین دریچه تخلیه آب در نظر گرفته شده است.

در مواقعی که یکی از دریچه ها به وسیله دست و یا پای شناگران مسدود گردید تخلیه آب از دیگر دریچه‌های جکوزی امکان‌ پذیر می گردد. از آنجایی که جکوزی ها به طور معمول عمق کمی نسبت به استخرها دارند قدرت مکش بالایی در دریچه های تخلیه آنها باید وجود داشته باشد.

اگر قدرت دریچه های تخلیه آنها زیاد باشد گرداب در داخل جکوزی به وجود می‌ آید که این ویژگی یکی از اصلی ترین ویژگی های جکوزی ها می باشد. برای جلوگیری از بروز مشکل دریچه تخلیه باید از درپوش های محدب که ضد گرداب هستند استفاده گردد تا گرداب به وجود آمده درون جکوزی کنترل شود.

نحوه اجرای تاسیسات جکوزی به دست افراد حرفه ای

شما باید به خوبی بدانید که نحوه اجرای تاسیسات جکوزی از جمله نحوه اجرای لوله کشی جکوزی پیچیدگی‌ ها و قوانین خاص خودش را دارد. بنابراین شما نمی ‌توانید به تنهایی هر یک از تاسیسات جکوزی را روی آن نصب کنید و از کارایی و کیفیت آنها بهره‌ مند شوید. دقت داشته باشید که نصب و اجرای هر یک از تاسیسات بر اساس استانداردهای مشخص شده‌ ای است که تنها متخصصین با آنها آشنایی دارند.

اگر اجرا کردن تاسیسات جکوزی ها به دست افراد حرفه ‌ای انجام شود شما مطمئن خواهید بود که هر یک از تاسیسات به بهترین شکل ممکن کار خود را انجام می ‌دهند. یکی از مهمترین تاسیساتی که در جکوزی ها باید به درستی نصب شود لوله کشی می باشد.

لوله کشی جکوزی ها را اگر به درستی نصب نکنید امکان دارد که کارایی و کیفیت خود را در طول بازدهی از دست بدهند. بر همین اساس شما را به تکنسین ها و افرادی که تخصص بیشتری در زمینه نصب تاسیسات جکوزی دارند معرفی می‌کنیم تا از آنها کمک بگیرید.

نحوه اجرای تاسیسات جکوزی

گم کردن آب در لوله کشی جکوزی زمان اجرای تاسیسات جکوزی

گرم کردن آب در لوله کشی جکوزی به وسیله فیلترهای فشنگی انجام می شود. این فیلتر ها به طور معمول در سیستم لوله کشی استخرها و جکوزی های درمانی مورد استفاده قرار خواهند. در این نمونه از جکوزی ها و این نوع لوله کشی ها به دلیل افزایش بسیار زیاد بار به وجود آمده، آب فیلترهای فشنگی در معرض آلاینده‌های بیشتری نسبت به استخر ها هستند.

دمای آب جکوزی ها به طور معمول باید ۱۳ درجه بیشتر از استخرها باشد در این دما حتی در شرایطی که چربی پوست بسیار بالا باشد هم از بدن خارج می گردد. باید بدانید گرم کردن آب جکوزی به وسیله مبدل های حرارتی هم انجام می ‌شود. می‌ توان در این نوع از گرم کردن آب جکوزی از گرمکن های پیش ساخته و دیگ های حرارتی استفاده نمود.

صرف نظر از روشی که برای گرم کردن آب جکوزی استفاده می‌ شود باید بیان کنیم که سیستم گرمایش آب یکی از مهمترین بخش‌ های جکوزی به شمار می‌ رود چرا که اصلی‌ترین دلایل استفاده کردن از جکوزی ها آب گرم آنها می باشد.

برای مشاوره با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *