عوامل موثر بر هزینه تاسیسات جکوزی + ۵ عامل اصلی و مهم

عوامل موثر بر هزینه تاسیسات جکوزی

شما زمانی که اقدام به ساخت استخر و جکوزی می نمایید باید به خوبی در مورد عوامل موثر بر هزینه تاسیسات جکوزی اطلاعات داشته باشید. جکوزی برای رفع خستگی، آب درمانی و فیزیوتراپی نصب و ساخته می شود که آن را در دو دسته تولید می کنند.

یکی از طراحی های آن فایبرگلاسی و دیگری استخری می باشد. شما همانطوری که به نگهداری از استخر اهمیت می دهید باید به نگهداری از جکوزی هم اهمیت دهید تا بتوانید مدت زمان بیشتری از این بخش استخر استفاده کنید و آب تمیزی را درون آن مشاهده نمایید.

اگر شما به خوبی در مورد هزینه تاسیسات جکوزی اطلاعات کافی داشته باشید می توانید بودجه خود را برای طراحی جکوزی تنظیم کنید. هزینه هایی که شما باید برای ساخت و طراحی استخر پرداخت کنید به موارد متنوعی بستگی دارد. اگر به خوبی این موارد را بشناسید می توانید بودجه خود را ساخت جکوزی آماده سازید.

هر یک از مواردی که تاثیر زیادی روی هزینه ساخت و طراحی استخر دارد را در ادامه بیان می کنیم. در این صورت شما پیش از ساخت جکوزی به خوبی در مورد هزینه های طراحی استخر اطلاعات دارید و می دانیم که استخر را چگونه طراحی کنید و هزنیه هایتان هم چقدر می شود.

عوامل موثر بر هزینه تاسیسات جکوزی

عوامل موثر بر هزینه تاسیسات جکوزی چیست ؟

برخی از مهمترین و اصلی ترین عواملی که تاثیر زیادی روی هزینه تاسیسات جکوزی دارد و شما باید با آنها آشنا باشید و سپس اقدام به ساخت و طراحی جکوزی نمایید عبارت است از :

  1. نوع جکوزی :

یکی از اصلی ترین و مهمترین مواردی که تاثیر زیادی روی هزینه تاسیسات جکوزی دارد نوع جکوزی می باشد. جکوزی ها انواع متنوعی دارند و هر یک از انواع آنها هم دارای ویژگی های خاصی است. آن دسته از جکوزی هایی که در استخر ساخته می شوند هزینه نصب به صرفه تری نسبت به جکوزی های فایبرگلاسی خواهند داشت.

البته که باید بدانید تنها این مورد روی هزینه طراحی جکوزی نقش ندارد و عوامل دیگری هم هستند که روی طراحی جکوزی نقش خواهند داشت. هر یک از جکوزی ها که در طرح و مدل فایبر گلاسی می باشند دارای ویژگی های خاصی هستند و به دلیل مزیت هایشان افراد زیادی آنها را به مدل های استخری ترجیح می دهند. بیشتر استخرهای عمومی جکوزی های استخری را دارند.

  1. ابعاد جکوزی :

یکی دیگر از مواردی که تاثیر زیادی روی هزینه طراحی جکوزی دارد و شما باید با آن آشنایی داشته باشید ابعاد جکوزی است. در صورتی که جکوزی ابعاد بیشتری داشته باشد شما باید هزینه بالاتری را برای نصب و طراحی آن پرداخت کنید. آن دسته از جکوزی هایی که ابعادشان کوچک تر است هزینه طراحی به صرفه تری دارند.

شما می توانید هزینه طراحی هر یک از جکوزی ها را به نسبت ابعادی که دارند تخمین بزنید و سپس آنها را طراحی کنید. البته که باید زمان طراحی ابعاد جکوزی به خوبی فضای خود را هم در نظر داشته باشید.

  1. اجرت نصب :

هر یک از شرکت ها و متخصصینی که ساخت و اجرای جکوزی ها را بر عهده دارند هزینه متفاوتی از شما برای طراحی استخر دریافت می کنند. شما باید به خوبی بدانید که اجرت نصب و اجرای هر یک از جکوزی ها با یکدیگر متفاوت می باشد و بهتر است که به خوبی با این مورد پیش از طراحی جکوزی آشنایی داشته باشید.

برخی از طراحان استخر هزینه بیشتری ار از مشتریان خود برای طراحی جکوزی دریافت می کنند، چرا که استانداردها و ویژگی های خاصی را برای طراحی جکوزی به کار می گیرند. شما باید به خوبی بدانید هزینه نصب و اجرای آن دسته از جکوزی هایی که فایبرگلاسی هستند به نسبت کمتر از هزینه نصب و اجرای جکوزی های استخری می باشد.

عوامل موثر بر هزینه تاسیسات جکوزی

  1. متریال های به کار رفته شده :

یکی دیگر از مواردی که تاثیر زیادی روی هزینه تاسیسات جکوزی دارد متریال های به کار رفته شده در ساخت جکوزی می باشد. برخی از متریال هایی که برای ساخت و طراحی جکوزی به کار برده می شود کیفیت بسیار عالی دارد و برخی از آنها هم دارای کیفیت مناسبی نمی باشند.

بنابراین شما باید به خوبی نوع متریال و کیفیت آنها را بررسی کنید و قیمت خریدشان را هم را بدانید. آن دسته از جکوزی هایی که هزینه ساخت بالایی دارند با استفاده از بهترین متریال ها تولید و طراحی می شوند.

  1. لوله کشی و تاسیسات :

وضعیت لوله هایی که در جکوزی مورد استفاده قرار می گیرد از دیگر مواردی است که روی هزینه طراحی استخر تاثیر زیادی دارد. مراقبت کردن از لوله ها موجب می شود که آنها دچار پوسیدگی نشوند و عمرشان هم افزایش پیدا کند.

بنابراین پس از اینکه لوله ها را در جکوزی نصب کردید باید به خوبی در مورد روش های مراقبت از آن هم اطلاعات لازم را داشته باشید تا از جکوزی خود مراقبت نمایید. شاید نگهداری از جکوزی هزینه هایی را به خود اختصاص دهد.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *