آشنایی با عوامل موثر بر هزینه استخر خانگی

رو باز یا بسته بودن استخر

عوامل موثر بر هزینه استخر خانگی

شما زمانی که می خواهید اقدام به ساخت استخر نمایید باید به خوبی در مورد هزینه هایی که نیاز است برای طراحی استخر پرداخت نمایید اطلاعات بیشتری داشته باشید. اگر به خوبی عوامل موثر بر هزینه استخر خانگی را بدانید می توانید بر اساس بودجه خود اقدام به طراحی استخر نمایید.

در واقع شما باید به خوبی بدانید که تنها ساخت استخر هزینه ندارد، بلکه شما باید برای نگهداری از استخر هم هزینه هایی را پرداخت نمایید. بنابراین پس از اینکه هزینه ساخت استخر را برآورد نمودید بهتر است که به خوبی در مورد هزینه های مربوط به نگهداری از استخر هم اطلاعات کافی به دست آورید.

عوامل زیادی روی هزینه های ساخت استخر نقش دارد که در ادامه برخی از مهمترین و اصلی ترین این عوامل را بیان می کنیم.

آشنایی با عوامل موثر بر هزینه استخر خانگی

آشنایی با عوامل موثر بر هزینه استخر خانگی

برخی از مهمترین و اصلی ترین عوامل موثر بر هزینه استخر خانگی که اهمیت بسیار زیادی دارد و شما باید به خوبی با آنها آشنایی داشته باشید عبارت است از :

  1. نوع استخر :

سه نوع استخر طراحی می شود که هر یک از آنها ویژگی ها و مشخصات خاصی دارند. در واقع باید بدانید هر یک از این سه نوع استخر به دلیل متریال های متنوعی که دارند هزینه های خاصی را هم به خود اختصاص خواهند داد. استخرهای آجری از جمله استخرهای خانگی هستند که کمترین هزینه را به خود اختصاص می دهند و به طبع کمترین ماندگاری را هم در بین دیگر استخرها دارند.

بعد از استخرهای آجری خانگی استخرهای بتنی می باشند که قیمت بیشتری دارند و در مقابل باید بدانید که آنها ماندگاری و کارایی بسیار بالاتری نیز نسبت به استخرهای آجری دارند. استخرهایی که پیش ساخته هستند مانند استخرهای پلیمری و فایبر گلاس در میان انواع استخر های خانگی بیشترین هزینه را خواهند داشت.

  1. تصفیه سیستم و گردش آب درون استخر :

برای تصفیه سازی و گندزدایی آب استخرهای خانگی دو روش وجود دارد، یکی از این روش ها به صورت دستی می باشد که با ترکیب کردن محلول‌ های گندزدا به درون آب استخر انجام می شود. یکی از روش های دیگر به صورت اتوماتیک می باشد، تصفیه آب در این روش به این صورت است که آب درون استخر را به وسیله اسکیمر به درون محفظه ‌ای می برند و در آنجا تصفیه می کنند و سپس به استخر باز می گردانند.

در تصفیه سازی آب اتوماتیک از نمونه فیلترهای متنوعی که تصفیه کننده آب هستند و همچنین فیلترهای یو وی استفاده می گردد. استفاده کردن از روش‌ های متنو تصفیه آب روی هزینه ساخت استخر تاثیر بسیار زیادی دارد.

ایجاد کردن سیستم تصفیه اتوماتیک نیاز به اجرای زیرسازی ‌هایی دارد که خود این زیرسازی به هزینه‌ های ساخت استخر اضافه می کند و بهره گیری کردن از انواع فیلترها با برندهای متنوع نیز روی قیمت ساخت استخر تاثیر دارد.

  1. سیستم گرمایش :

در برخی از مواقع کارفرما درخواست نصب کردن سیستم گرمایش در استخر خانگی خود را دارد. گرمایش استخر به دو روش مورد استفاده قرار می گیرد، یکی از این سیستم ها گرمایشی خانه است و یکی دیگر موتورخانه یا پکیج می باشد.

نصب کردن المنت‌ هایی زیر بدنه استخر و یا ایجاد کردن یک شبکه پکیج و رادیاتور مجزا برای استخر قابل انجام می باشد. اجرای هر یک از این روش‌ ها به ابعاد استخر و همچنین روباز یا سربسته بودن آن بستگی دارد.

سیستم گرمایش استخر

  1. روباز و یا سربسته بودن استخر :

یکی از دیگر عوامل موثر بر هزینه استخر خانگی این است که استخر ساخته شده شما روباز و یا سربسته باشد. اگر استخر خانگی شما در فضای باز طراحی شود هزینه ساخت و طراحی آن آن نسبت به استخرهایی که سربسته هستند بسیار کمتر است.

برای احداث کردن یک استخر سربسته می توانید به دو روش اقدام نمایید. در ابتدای طراحی کردن بنای استخر، جایگاه و زیرسازی‌ های مورد نیاز برای طراحی استخر در نظر گرفته می شود که این اقدام کار را بسیار آسان تر می سازد.

ولی اگر هر یک از این اقدامات پیش بینی نشده باشد نیز باید بدانید که طراحی استخر سرپوشیده امکان پذیر خواهد بود. با ساخت و طراحی استخر در فضایی نزدیک به ساختمان و ایجاد کرد یک سقف شیروانی با استفاده از ورق گالوانیزه یا سفال قادر خواهید بود از یک استخر سرپوشیده لذت بیشتری ببرید.

  1. طرح و ابعاد استخر :

بدون شک هر چه که استخر خانگی شما دارای ابعاد کوچک ‌تری باشد هزینه ساخت آن هم نیز کاهش پیدا خواهد کرد. در مورد طرح استخر هم این قانون حکم فرما می باشد و شما باید به طرح استخر که روی هزینه ساخت استخر تاثیر می گذارد دقت زیادی داشته باشید.

هر چه که طرح استخر ساده‌ تر باشد، هزینه ساخت و طراحی آن نیز کمتر خواهد بود. به طور مثال استخرهایی که مستطیلی شکل هستند از استخرهای منحنی و طرح دار که گنجایش یکسانی هم دارند هزینه ساخت کمتری را به خود اختصاص می دهند.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *