نحوه ضدعفونی استخر با نمک + مزایای ضدعفونی با نمک

ضدعفونی استخر با نمک

ضدعفونی استخر با نمک

دستگاه های بسیار زیادی برای تصفیه سازی آب استخر وجود دارد که شما باید یکی از آنها را جهت تمیز کردن آب استخر به کار ببرید. دستگاه ضدعفونی استخر با نمک یکی از بهترین دستگاه هایی می باشد که شما قادر خواهید بود از این دستگاه با استفاده از نمک استخر را تصفیه کنید.

بعد از ساخت استخر نیاز است به خوبی در مورد روش های مربوط به نگهداری از استخر اطلاعات بیشتری به دست آورید و استخر خود را همیشه تمیز نگه دارید. ضد عفونی کردن آب استخر همراه با نمک فرایندی می باشد که در آن محلول نمک با آب برای تولید کردن کلر مورد استفاده قرار می گیرد.

شما باید بدانید مزیت های استفاده از دستگاه  ضدعفونی استخر با نمک بسیار زیاد است و به همین دلیل بسیاری از استخرداران از این دستگاه و روش برای تمیز کردن آب استخر استفاده می کنند. دستگاه کلرزن نمکی به نام ژنراتور کلر نمک نیز شناخته می شود.

این دستگاه موجب جدا کردن  اسید هیپوکلرو  از محلول نمک و آب به وسیله یکی از فرآیندهای شیمیایی به نام الکترولیز، می‌شود. یکی از مهمترین ویژگی های کلرزن نمکی و یا ژنراتور کلر نمک، احیاء کردن دوباره آن می باشد، به این صورت که هیپوکلرو بعد از ضدعفونی کردن آب استخر تبدیل به نمک می شود و دوباره مراحل ضدعفونی تکرار خواهد شد.ضدعفونی استخر با نمک

مزیت های ضدعفونی استخر با نمک

برخی از مهمترین مزیت هایی که ضدعفونی استخر با نمک دارد و شما باید از آنها اطلاع داشته باشید عبارت است از :

  1. از تولید شدن کلرامین به وسیله نمک درون استخر جلوگیری خواهد شد. در این صورت دیگر چشمان شناگران نمی سوزد و همچنین به پوست آنها آسیبی وارد نمی شود.
  2. از التهابات، حساسیت ها، خارش چشم و پوست و … که در بدن شناگران به وجود می آمد با استفاده از این روش جلوگیری می شود. بسیاری از استخرداران برای اینکه مشکلات مربوط به بیماری پوستی و سوزش چشم در شناگران مشاهده نکنند این روش را به روش کلر زنی ترجیح می دهند.
  3. سطح و اندازه پی اچ آب تعیین کننده میزان نمک درون استخر می باشد. بنابراین شما می توانید اندازه آب استخر را به صورت اصولی بگیرید تا بتوانید از بهم خوردن تعادل آن جلوگیری کنید. در واقع باید بدانید این روش به شما کمک می کند که تمیز بودن آب را به تعادل برسانید.

کاربرد ضدعفونی استخر با نمک

دستگاه های کلرزن نمکی با استفاده از دو صفحه موازی که جنس تیتانیوم با روکش روتنیوم دارند طراحی شده است. در مدل های قدیمی تر این نمونه از دستگاه ها به جای قرار دادن صفحات فلزی یکپارچه از صفحاتی که سوراخ دار هستند استفاده می شده است.

عملیات الکترولیز موجب کردن جذب یون های کلسیم و منیزیم و دیگر املاح به سطح فلز سل می گردد. بر همین اساس بهتر است که با توجه به کیفیت آب درون استخر و مدت زمان استفاده از دستگاه، نسبت به بازرسی کردن و تمیز نمودن رسوبات ناشی از سختی آب درون استخر روی سل های دستگاه های کلرزن نمکی اقدام نمایید.

برای تمیز کردن رسوبات سختی که روی سل های دستگاه وجود دارد می توانید از محلول اسید کلریدریک که نسبت ۱ به ۱۵ اسید به آب دارد استفاده نمایید.

وجود داشتن رسوب روی سل های دستگاه کلرزن نمکی موجب کاهش پیدا کردن عملکرد آن شده و در صورت عدم بازرسی و شستشوی درست و به موقع ، موجب خرابی و تعویض قطعات دستگاه خواهد شد.

ملاحظاتی برای افزایش عملکرد دستگاه ضدعفونی استخر با نمک

برای افزایش بخشیدن به سطح عملکرد دستگاه کلرزن نمکی بهتر است ملاحظات متنوعی را مد نظر قرار دهید. به عنوان مثال در صورتی که از این دستگاه در استخرهای روباز استفاده می گردد، می توانید از اسید سیانوریک برای افزایش بخشیدن به ماندگاری کلر تولید شده و افزایش دادن مقاومت آن در برابر اشعه ماوراء بنفش خورشید استفاده نمود.

مقدار اندازه و به صرفه  اسید سیانوریک، بین ۲۰ تا ۵۰ پی می باشد. از طرف دیگر باید بدانید که مقدار پی اچ باید در بازه ۷.۲ تا ۷.۸ قرار بگیرد. عدد PH آب باید حدود ۷.۲ باشد تا اثربخشی بیشتری از آن دریافت کنید.

ضدعفونی استخر با نمک

نحوه ضدعفونی استخر با نمک

با کاهش پیدا کردن میزان نمک در استخری که از دستگاه کلرزن نمکی استفاده کرده است، نیاز به اضافه کردن مجدد نمک جهت تصفیه سازی آب استخر خواهد بود. اولین نکته مهمی که در این مورد باید به خوبی مد نظر قرار دهید، این است که زمان اضافه کردن نمک به درون آب استخر ، بدون شک دستگاه کلرزن نمکی باید خاموش باشد.

کلرزن نمکی تا هر زمان که نمک ریخته شده در استخر، کاملاً حل نگرد باید خاموش گردد. نمک به هیچ وجه نباید به صورت مستقیم داخل اسکیمر ریخته شود. بهترین محلی که برای ریختن نمک وجود دارد و باید نمک را درون آن بخش بریزید بخش کم عمق استخر می باشد.

برای مشاوره با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *