بیماری هائی که از طریق آب استخر منتشر می شوند + ۱۰ بیماری شایع

بیماری هائی که از طریق آب استخر منتشر می شوند

بیماری هائی که از طریق آب استخر منتشر می شوند :

تصور ابتلا به بیماری هائی که از طریق آب استخر منتشر می شوند ، ممکن است لذت لحظات خوشی را که در استخر داشته‌ایم، از بین می برد. این موضوع برای هرکسی ممکن است پیش بیاید ولی همچنان طرفداران استخر و شنا زیاد هستند. به دلیل هیجان و لحظات خوشی که در استخر برایمان فراهم می‌شود؛ نمی توان خود را از رفتن به استخر محروم کرد.

اما در این بین عوامل زیادی در سلامت شناگران بعد از استخر سهیم می باشد. اولین عاملی که در ابتلا به بیماری بعد از استخر دخالت دارد، خودِ شناگران هستند. نکات بهداشتی و مهمی وجود دارد که شناگران باید رعایت کنند.

نکاتی قبل از ورود به استخر، در زمان استفاده از استخر و همچنین بعد از خروج از استخر. بیماری هایی که از طریق آب استخر منتشر می شوند گاهی بسیار خطرناک هستند، پس بهتر است همه ما قبل از ورود به استخر نکات مهم بهداشتی را رعایت کنیم.

شناگران اولین عامل در ابتلا به بیماری های شایع بعد از استخر هستند. عامل دوم که باید رعایت شود تا بیماری های مربوط به استخر در شناگران کاهش پیدا کند؛ نکات مربوط به نگهداری استخر است. همانطور که می‌دانید بعد از ساخت استخر، آب استخر ها توسط مواد ضدعفونی کننده مانند کلر ترکیب می شوند.

میزان کلر در آب، نحوه ترکیب آن با آب استخر و دفعات استفاده از کلر در آب استخر؛ همگی در جلوگیری از بیماری هائی که از طریق آب استخر منتشر می شوند ، موثر هستند. اگر چنین نکاتی رعایت نشود، علاوه بر بیماری شناگران؛ موجب می شود بیماری های مسری از آب استخر به سایر افراد و اعضای خانواده شناگران نیز، سرایت کند.

شناگران و مسئولان استخر، مخاطب این مطلب هستند. در بخش های بعد درباره بیماری هایی که از طریق آب استخر منتشر می شوند، صحبت می کنیم.

بیماری هائی شایعی که از طریق آب استخر منتشر می شوند

دلیل ابتلا به بیماری بعد از استخر:

شاید این سوال برایتان پیش بیاید: دلیل بیماری هائی که از طریق آب استخر منتشر می شوند چیست؟ در جواب باید گفت، رفتن به استخر به منزله تفریح، یادگیری شنا، ورزش کردن و یا درمان است. پس هدف از رفتن به استخر پاک شدن بدن و شست و شوی بدن نیست.

به همین دلیل همیشه از شناگران درخواست می شود قبل از ورود به استخر، استحمام کرده و با بدنی تمیز وارد استخر شوند. همچنین استفاده از سرویس بهداشتی قبل از ورود به استخر به خصوص برای کودکان ضروری است.

البته با رعایت تمام این نکات نیز، باز هم بزاق دهان، عرق بدن و موکوس بینی افراد وارد آب استخر می شود. از این مرحله به بعد مسئولان استخر و نکاتی که در ضدعفونی و بهداشتی نگه داشتن آب موثر هستند، در جلوگیری از ابتلا به بیماری های شایع بعد از شنا بسیار تاثیر گذار می باشند.

بیماری هایی که از طریق آب استخر منتشر می شوند، کدامند؟

شما ممکن است ابتلا به بیماری بعد از استخر را تجربه کرده و نسبت به ورزش شنا حس بدی پیدا کنید. اما بهتر است بیماری هایی که دقیقا مربوط به آب آلوده استخر هستند را بشناسید تا دلیل قطعی بیماری خود را کشف کنید. در این قسمت به بیماری هایی که بیشتر از طریق استخر به بدن منتقل می شود، می پردازیم:

  • تب تیفوئیدی
  • اسهال
  • عفونت چشمی
  • کرم های حلقوی
  • عفونت های پوستی
  • عفونت سینوس ها
  • بیماری قارچی پوست
  • عفونت گوش، گلو و بینی
  • عفونت بخش های فوقانی دستگاه تنفس
  • عفونت های روده ای

اگر بعد از رفتن به استخر، بلافاصله به این بیماری ها مبتلا شدید، یقینا آب آلوده استخر دلیل بیماری شما می باشد. مراجعه به پزشک و استفاده از نسخه ایشان؛ برای درمان شما بهترین راه است. اما راه موثر تر در خصوص این مشکل، جلوگیری از وقوع دوباره آن می باشد.

همانطور که در قسمت های قبل نیز اشاره شد، رعایت بهداشت توسط شناگران و انجام نکات بهداشتی برای ضدعفونی کردن آب از سوی مسئولان استخر، بهترین راه برای جلوگیری از بیماری های شایعی که از طریق آب استخر منتشر می شوند، است.

دلیل اصلی برخی از بیماری هائی که از طریق آب استخر منتشر می شوند :

جهت جلوگیر از ابتلا به بیماری بعد از شنا کردن بهتر است دلیل قطعی آن را بدانیم. در ادامه به دلایل اصلی برخی بیماری‌ها می پردازیم:

اسهال: افرادی که اسهال دارند جدا باید از حضور در استخر پرهیز کنند. زیرا هر چقدر میزان PH و کلر آب دقیق باشد و آب کاملا ضدعفونی شود، باز هم انگلی که در اسهال وجود دارد، توسط کلر از بین نمی‌رود. در صورت خوردن آب استخر، حتی به میزان کم، فرد سالم تا دو هفته مبتلا به اسهال خواهد بود.

بیماری‌های پوستی: هنگام استفاده از جکوزی، باکتری که به آب داغ تمایل دارد و در این آب تکثیر می‌شود، روی پوست شما نشسته و در صورتی که بعد از استفاده از جکوزی بدن خود را با صابون نشویید و استحمام نکنید، موجب بیماری پوستی در بدن تان می‌شود.

قارچ‌ها: اگر دچار قارچ کف پا شدید، حتما هنگام راه رفتن در محوطه استخر، دمپایی به پا نداشتید. پوشیدن دمپایی و نداشتن تماس با سطح استخر از ابتلا به این بیماری جلوگیری می‌کند.

برای مشاوره با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *