ساخت استخر در تهران چه شرایطی دارد؟

ساخت استخر تهران

ساخت استخر در تهران

ساخت استخر در تهران امروزه با افزایش چشمگیری روبرو شده است. تهران از جمله شهر های پر جمعیت و شلوغ است از همین رو سطح استرس مردم در طول روز افزایش پیدا می کند. برای کاهش این استرس باید مردم اوقاتی را در استخر ها سپری کنند تا به این ترتیب بتوانند مقداری از استرس خود را کاهش دهند.

به طور کلی استخر های موجود در تهران کفاف جمعیت حاضر در آن را نمی دهند به همین دلیل امروزه بیشتر مردم در تلاش هستند تا در خانه های خود به ساخت و ساز استخر بپردازند. اما پیش از ساخت استخر تهران باید به نکات متعددی توجه کرد که در ادامه به بیان آن ها خواهیم پرداخت.

انواع استخر های ساخته شده در تهران!

پیش از آنکه به ذکر چند نکته پیش از ساخت استخر تهران بپردازیم، بهتر است در وهله اول با انواع استخر ساخته شده در تهران بپردازیم. به طور کلی از جمله استخر هایی که در تهران به ساخت آن ها می پردازند، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

استخر بتنی

ساخت استخر در تهران از نوع بتنی امروزه طرفداران بسیاری را به سمت خود جذب کرده است. همانطور که از نام این استخر ها مشخص است، در ساختار این نوع از استخر ها از بتن استفاده می شود. به منظور ساخت این استخر ها عمدتا دیواره ها و کف استخر به منظور افزایش استحکام آرماتور بندی می شود.

آرماتور سبب می شود که دیواره ها در برابر فشار آب استخر از خود مقاومت نشان دهند. در مرحله بعد قالب بندی لازم انجام شده و بتن ریزی آغاز می شود. سپس در دیواره ها و کف استخر کاشی کاری انجام می شود. به طور کلی فرآیند ساخت استخر تا انتها حدود یک تا دو ماه زمان می برد.

شرایط ساخت استخر تهران

استخر فایبرگلاسی

ساخت استخر تهران از نوع فایبرگلاس از دیگر استخر های پر کاربرد موجود در تهران است. به طور کلی استخر های فایبرگلاسی به نوعی استخر های کامپوزیتی هستند. این استخر ها از چندین لایه الیاف و رزین ساخته شده اند. از همین رو از استحکام بسیار بالایی برخوردار هستند. این استخر ها در طرح و اندازه های گوناگونی تولید می شوند

به طور کلی استخر های فایبرگلاسی در دسته استخر های پیش ساخته قرار می گیرد. اما استخر های فایبرگلاسی عمدتا از عرض بیشتر از ۵ متر برخوردار نیستند.

پیش از ساخت استخر تهران باید به چه نکاتی توجه کرد؟

همانطور که گفته شد، امروزه ساخت استخر تهران در بورس قرار دارد. اما برای احداث استخری با دوام و طول عمر باید به نکات  متعددی توجه نمود که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

فضای موجود

یکی از مهمترین نکاتی که پیش از ساخت استخر در تهران باید تحت بررسی قرار گیرد، می توان به فضای موجود اشاره کرد. این عامل به خصوص در استخر های پیش ساخته از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. چرا که عملا خریداری استخر پیش ساخته بزرگ برای یک فضای نسبتا کوچک بیهوده است.

نوع استخر مورد نظر

از دیگر نکاتی که پیش از ساخت استخر تهران باید در نظر گرفت می توان به نوع استخر مورد نظر اشاره کرد. همانطور که گفته شد، اکثر مردم در تهران استخر های بتنی و فایبرگلاسی پیش ساخته را در دستور کار خود قرار می دهند.

به طور کلی استخر های بتنی نسبت به استخر های فایبرگلاسی هزینه ساخت بیشتری دارند. اما این نوع از استخر ها از استحکام، دوام و طول عمر بیشتری نسبت به استخر های فایبرگلاسی برخوردار هستند و اکثر مردم ساخت این استخر ها را انتخاب کرده اند.

ساخت استخر در تهران چه شرایطی دارد؟

تاسیسات استخر

از جمله مهمترین نکاتی که پیش از ساخت استخر تهران باید مورد توجه قرار گیرد، می توان به تاسیسات آن اشاره کرد. به طور ولی تاسیسات موجود در استخر این امکان را می دهد که آب موجود در استخر را به خوبی به گردش درآورد. در این تاسیسات عمدتا تجهیزات زیر مورد استفاده قرار می گیرد.

  • سبد مو
  • پمپ آب
  • فیلتر شنی
  • لوله کشی

این چهار دسته از تجهیزات، از جمله مهمترین تجهیزات موجود در تاسیسات موجود در استخر ها به شمار می رود. به طور کلی در هنگام خرید تاسیسات باید به برند تجهیزات و نیز فضای مورد نیاز برای آن ها توجه کرد.

استخر روباز و یا رو بسته

از دیگر نکاتی که پیش از ساخت استخر تهران باید مورد توجه قرار گیرد، روباز یا سر بسته بودن استخر است. به طور کلی احداث استخر روباز هزینه کمتری را نسبت به ساخت استخر سر بسته شامل می شود. اما نکته ای که باید در نظر گرفت این است که هزینه نگهداری استخر روباز نسبت به استخر های سر بسته بسیار زیاد است.

از این رو اکثر مردم ساخت استخر روباز را در دستور کار خود قرار داده اند. به طور کلی استخر های سر بسته باید در ابتدا طراحی مورد نظر انجام شده و زیر ساخت های موجود فراهم شود و سپس بتن ریزی و ساخت استخر شروع شود.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *