ساخت استخر با بلوک هبلکس + مزایای ساخت استخر با هبلکس

ساخت استخر با بلوک هبلکس

ساخت استخر با بلوک هبلکس

بلوک هبلکس یکی از انواع بلوک های سبک بتنی به شمار می‌ آید که با پیشرفت تکنولوژی و دانشی که مربوط به ساختمان سازی است آن را تولید و ابداع کرده اند. ساخت استخر با بلوک هبلکس امروزه طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده و افراد زیادی ترجیح می‌ دهند که استخرهای فضای باز خود را با استفاده از این روش طراحی کنند.

شما برای ساخت استخر با استفاده از این روش بهتر است که به خوبی در مورد روش های نگهداری از استخر هبلکس اطلاعات بیشتری به دست آورید تا بتوانید طول عمر بالاتری را از استخر طراحی شده خود دریافت کنید.

هبلکس یکی از بلوک های سبکی است که از مخلوط کردن آهن، سیمان، سیلیس و پودر آلومینیوم تولید و ساخته شده است. این ماده در حرارت ۲۰۰ سانتیگراد و فشاری که ۱۲ اتمسفر است در اتوکلاو ها پخته می شود. سپس از آن به عنوان یکی از مهمترین قطعات مورد نظر در طراحی سازه های ساختمانی استفاده می گردد.

شما به خوبی باید با هبلکس و ویژگی‌ها و مزیت ‌های آن برای ساخت استخر آشنایی داشته باشید. ساخت استخر با بلوک هبلکس مزیت‌ ها و ویژگی‌ های خاصی دارد که در ادامه به برخی از مهمترین آنها را بیان خواهیم کرد.

ساخت استخر با بلوک هبلکس

مزیت های ساخت استخر با بلوک هبلکس

شما باید به خوبی بدانید هر یک از روش هایی که برای ساخت استخر به کار برده می شود مزیت هایی به همراه خود دارد. ساخت استخر با بلوک هبلکس هم مزیت های بسیار زیادی همراه خود دارد که برخی از اصلی ترین و مهمترین آنها عبارت است از :

  1. هزینه ارزان برای ساخت استخر :

هزینه ‌ای که شما برای ساخت استخر با استفاده از بلوک های هبلکس پرداخت می کنید ارزان قیمت است و نیازی نیست که هزینه بالایی را برای طراحی استخر پرداخت کنید. در واقع شما باید بدانید مصالح مورد نیاز برای ساخت استخرهایی که بلوک هبلکس دارند زیاد گران نمی باشد و به همین دلیل است که بسیاری از افراد برای طراحی استخر روش بلوک هبلکس را ترجیح می‌ دهند.

  1. طراحی اصولی استخر :

استخر هایی که بلوک سیمانی هبلکس دارند از دیگر استخر هایی مانند استخر های آجری، سنگی، فایبرگلاس و غیره اصولی تر طراحی می‌ شوند. طراحی سریع این نمونه از استخرها یکی دیگر از مزیت ها و ویژگی های کلی آنها می باشد. شما می توانید در کمترین بازه زمانی استخر مورد نظر خود را طراحی کرده و از آن بهره‌ برداری لازم را داشته باشید.

  1. انعطاف پذیری بالای استخر :

انعطاف پذیری بالایی که استخرهای بلوک ‌هبلکس دارند یکی دیگر از مزیت های آن ها می باشد. شما با هر فرم دلخواهی می توانید این نمونه از استخرها را شکل دهید و طراحی کنید.

  1. نیاز به گروه تخصصی ندارید :

برای طراحی و ساخت استخر با بلوک هبلکس به گروه های تخصصی و حرفه ای جهت اجرای استخر نیازی ندارید. در واقع شما می توانید توسط نیروی کاری که تنها ساخت استخر را انجام می‌ دهند این نمونه از استخرها را طراحی کنید. هزینه زیادی برای به دست آوردن نیروی انسانی جهت ساخت استخر نیازی نیست پرداخت نمایید. به طور کلی باید بدانید که ساخت استخرهایی که بلوک هبلکس دارند هزینه زیادی نخواهد داشت.

  1. آسان بودن ساخت استخر :

آسان بودن ساخت استخرهای هبلکس به دلیل وجود ماسه و شن بسیار زیاد در بسیاری از نقاط کشور یکی دیگر از مزیت های ساخت استخر با بلوک های هبلکس می باشد. شما می توانید انواع متریال ها و مصالحی که برای ساخت استخرهای هبلکس نیاز است  را در کمترین بازه زمانی به دست آورید و برای تولید استخر مورد استفاده قرار دهید.

۶.عدم نیاز به قالب گذاری :

استخر هایی که قالب گذاری می ‌شوند و بتنی هستند در همه جا در دسترس قرار نمی گیرند. به همین دلیل باید بدانید که استخرهای بتونی ساخت دشوارتری نسبت به استخر های سیمانی دارند. هبلکس یکی از بلوک های سیمانی می باشد که ساخت دشواری ندارد و شما برای طراحی آن به قالب گذاری نیاز پیدا نمی‌ کنید.

ساخت استخر با بلوک هبلکس

ساخت استخر با بلوک هبلکس و بلوک چینی استخر

یکی از مهمترین اقداماتی که برای طراحی و ساخت استخر با بلوک هبلکس باید انجام شود بلوک چینی می باشد. در این مرحله بلوک ها باید از دو سرباز روی هم قرار بگیرند که ملات مورد نظر جهت قرار گرفتن  بلوک ها روی یکدیگر سیمان می باشد.

هر یک از  میلگرد ها از یک سوراخ بلوک به وسیله مرکز سوراخ های دیگر بلوک ها رد می شود تا ساختار منسجمی به دست آورد. در پایان هر یک از رج های بلوک باید با استفاده از یک شاخه میلگرد که به صورت افقی می باشد میلگردهایی که قائم هستند را به یکدیگر متصل سازید

تنها باید دقت داشته باشید که تراز رج ها و قفل و بست صحیح آنها به درستی چیده شود تا استخر حالت مقاوم تری به دست بیاورد و سازه قوی داشته باشد.

برای مشاوره با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *