همه نکاتی که باید درباره ساخت استخر در باغ بدانید

ساخت استخر در باغ

ساخت استخر در باغ

شما زمانی که اقدام به ساخت استخر در باغ می نمایید باید به خوبی در مورد عوامل موثر بر هزینه استخر باغ اطلاعات بیشتری به دست آورید. پیش از ساخت استخر شما باید به خوبی در مورد هزینه های طراحی استخر و همچنین نگهداری از استخر های ساخته شده در باغ اطلاعات بیشتری به دست آورید و سپس اقدام به طراحی و ساخت استخرها در باغ نمایید.

بسیاری از افراد هستند که برای فرار کردن از فشار زندگی در آپارتمان ها و شهرها برای خود باغ هایی را خریداری می‌ کنند که به صورت موقت و یا دائم در آن زندگی نمایند. در کنار بهره‌ مندی از هوای تازه و طبیعت یکی از امکاناتی که داشتن چنین فضایی را لذت بخش تر می کند استخر و جکوزی است.

طراحی استخر خانگی در باغ های شخصی شما را از رفتن به استخر هایی که عمومی هستند بی نیاز می سازد و در وقت و زمانتان صرفه جویی خواهد کرد. برخی از انواع استخرهایی که در باغ ها ساخته می‌شوند و نکاتی که مربوط به ساخت استخر ها در باغ است را در ادامه بیان می کنیم.

ساخت استخر در باغ

ساخت استخر در باغ و انواع آن

استخرهایی که در باغ ها ساخته می شوند به طور کلی دو نوع هستند یکی از آنها سرپوشیده و دیگری رو باز می باشد.

استخرهای سرپوشیده بیشتر در باغ هایی که مسقف می ‌باشند کاربرد دارند که باید بدانید استخرهای سرپوشیده تا حدودی عمومی هستند و هزینه و نگهداری از آنها بیشتر از مدل های روباز می باشد.

استخرهای روباز استخر هایی می باشند که در فضای باز ساخته شده اند و بیشتر از آنها به عنوان استخرهای شخصی نامبرده می‌ شود.

این نمونه از استخرها در تابستان و مکان‌های گرمسیر کاربرد بسیار زیادی دارند. به دلیل صرفه‌جویی کردن در هزینه و همچنین نشاط و شادی که استخرهای روباز دارد امروزه محبوبیت استخرهای روباز افزایش پیدا کرده است.

چگونگی ساخت و طراحی استخر ارزان بین طیف متنوعی از روش ها و راهکارها این نیاز را به وجود آورده که شما اطلاعات دقیقی از این مسئله به دست آورید و سپس با چشمانی باز دست به کار شده ساخت استخرها را در باغ انجام دهید.

مکان یابی مناسب برای ساخت استخر در باغ

برای اینکه استخر شما در فضای باز  شکل بهینه تری به خود بگیرد بهتر است مکانی را به آن اختصاص دهید که علاوه بر ابعاد مورد نظر آفتابگیر خوبی هم داشته باشد تا بعدها برای گرم کردن آب درون استخر هزینه زیادی را پرداخت نکنید. همچنین شما از آفتاب زمان آبتنی لذت بسیار زیادی می برید.

همچنین باید دقت داشته باشید که در نزدیکی باغ خود برای ساخت استخرها هزینه‌ای را نیاز است در نظر بگیرید. درخت‌هایی که شاخ و برگ های بلندی دارند نباید در کناره استخر وجود داشته باشند چرا که ریشه آنها ممکن است در اعماق زمین به تاسیسات و کف‌ سازی استخر آسیب وارد کند.

سایه آنها موجب می شود که از نفوذ آفتاب به سطح آب تا حدودی جلوگیری نمایند. همانطور که گفته شد شما باید به گرم کردن آب درون استخر هم دقت زیادی داشته باشید.

ساخت استخر در باغ

مدل های ساخت استخر در باغ

یکی از روش‌های آبتنی کردن در استخر این است که از نمونه های بادی و یا اینتکس استفاده کنید که این نمونه ها بیشتر مخصوص خردسالان و کودکان می باشد. اما برای اینکه همه افراد بتوانند از استخر استفاده کنند باید نمونه دیگر استخرها را طراحی کنید.

پیش از ساخت و طراحی هر یک از استخرها برای برآورد هزینه طراحی استخر باغ باید مشخص نمایید که قصد دارید استخر مورد نظرتان را از چه مصالح و موادی تولید کنید.

باید بدانید برای ساخت استخر آماده سازی با بتن و یا بلوک های سیمانی یکی از ارزان‌ترین گزینه‌ها در برابر شما خواهد بود که البته باید بدانید عمر مفید زیادی را از این استخرها دریافت نمی‌ کنید.

نوع استخر بتنی به همراه آرماتوربندی یکی از گران ‌ترین گزینه‌ هایی است که البته زمان بیشتری را برای شما جهت ساخت فراهم می‌سازد. نمونه استخرهای فایبرگلاس عمر زیادی دارند و نمونه سقف های وینیل عمر کمتری نسبت به سقف های دائمی خواهند داشت.

استخرهایی که آجری و سرامیکی هم هستند محاسن و معایب های خودشان را خواهد داشت.

اما متداول ترین گزینه در کشور ایران برای طراحی و ساخت استخر در باغ ، نوع بتنی و یا بلوک سیمانی می باشد.

مراحل ساخت استخر در باغ

پس از اینکه مکان یابی لازم را برای ساخت استخر انتخاب کردید ابعاد و شکل آن را باید طراحی کنید. اگر خودتان با ساخت و طراحی  استخر آشنایی نگه دارید بهتر است که در این کار  مشارکت داشته باشید. اگر به دنبال طرح ویژه و منحصر به فرد می باشید و از عهده مخارج آن هم برمی آیید بهتر است یک طرحی را به کار بگیرید که زیبا باشد و تمامی پیچیدگی های لازم در آن رعایت گردد.

پس از آماده شدن طرح نهای  می توانید از پیمانکارانی که در زمینه طراحی استخر تخصص دارند در مورد استانداردهای استخر ساخته شده خودتان اطلاعات لازم را به دست آورید. مجوز های لازم برای ساخت استخر را در صورتی که استانداردهای استخر رعایت شده باشد دریافت خواهید کرد.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *