اسیدشویی استخر و جکوزی

اسیدشویی استخر و جکوزی

نحوه اسیدشویی استخر و جکوزی به چه صورت است؟

زمانی که آب استخر آلوده و کثیف شده‌باشید فرایندی به نام اسیدشویی انجام می‌شود. طی این مرحله تمام لایه‌های آلوده و نازکی که روی سطح آب قرار گرفته‌اند، تمییز می‌شوند.  نتیجه اسیدشویی استخر، روشن و شفاف سازی آب است.

توجه داشته باشید که اسیدشویی کار افراد متخصص است و به صورت حرفه‌ای انجام می‌شود و هر کسی از عهده این کار برنمی‌آید. در فرایند اسیدشویی آب استخر فرد مجرب از دستکش و ماسک مخصوص استفاده می‌کند زیرا بخارات سمی و اسیدها موجب آسیب رساندن به پوست و مشکلات تنفسی خواهند شد. از این رو اگر افراد بی‌تجربه این فرایند را انجام دهند امکان وارد شدن خسارات جبران ناپذیر به فرد وجود دارد.

دلیل اسیدشویی استخر و جکوزی

مراحل اسیدشویی استخر و جکوزی

در مرحله اول اسیدشویی استخر و جکوزی باید بازدید و کارشناسی انجام شود. تکنیسن‌های این حرفه جهت اسیدشویی اعزام می‌شوند و وضعیت اولیه را چک و برسی می‌کنند. این برسی شامل چک کردن جرم‌های کاسه جکوزی و میله‌های دور استخر است. توجه کنید اگر جرم زیاد شود ممکن است باعث آسیب رساندن به افراد داخل استخر شود.

در مرحله دوم با رعایت نکات ایمنی، تک تک محیط‌های مورد نظر را با ترکیب آب و اسید، اسید شویی می‌کنند که در ادامه مراحل و نکات این بخش را به طور ویژه توضیح خواهیم داد.

مرحله سوم که مربوط به اتمام پروژه‌است، آب گیری کاسه جکوزی، استخر، محیط‌های اطراف استخر و جکوزی را شامل می‌شود.

اگر یک استخر وسایل بازی همانند سرسره‌های آبی، سقوط آزاد، گودال‌های آبی و … داشته باشد، جرم گیری و تمییز کردن استخر مدت زمان بیشتری طول می‌کشد و برای جبران این مدت زمان از افراد بیشتری باید جهت اسیدشویی استخر استفاده کرد.

درز‌ها و محیط‌هایی که احتمال جمع شدن جرم وجود دارد و همچنین خطرات و آسیب‌های احتمالی به افراد با وجود وسایل بازی در استخرها بیشتر می‌شود. جنس سرسره‌های آبی از مواد خاصی است و نمی‌توان دقیقا همان موادی که برای کف کاسه جکوزی یا استخر به کار می‌رود را استفاده کرد.

جنس سرسره‌ها معمولا از لاستیک‌ها و پلاستیک‌های ویژه‌ای است که از نفت تولید می‌شوند و در صنایع مختلف به کار می‌روند و این احتمال وجود دارد که در صورت استفاده نکردن از اسید مناسب با پلاستیک‌ها واکنش شیمیایی ایجاد کند و مشکلاتی در این زمینه به وجود آورد.

برای مثال از بین رفتن بافت پلاستیک‌ها و آسیب رسیدن به آن که احتمال مصدومیت در افراد داخل استخر را نیز فراهم آورد. البته در ساخت سرسره‌ها از چندین لایه مواد ضد اسید و فولادهای زنگ نزن نیز استفاده شده‌است.

قیمت اسیدشویی استخر و جکوزی

البته این نکته را به خاطر بسپارید که معمولا برای ایمنی استخرها بازرس‌ها و متخصصانی به صورت دوره‌ای از استخرها دیدن می‌کنند و اگر شرایط ایمنی در ساخت مشاهده شود حتما آن را گزارش می‌دهند. بنابراین جای نگرانی در این زمینه نیست.

نکات اسیدشویی استخر و جکوزی

  • در ابتدا و قبل از انجام اسیدشویی باید آب استخر به صورت کامل خالی شود. دستکش و لباس مناسب برای انجام این کار ضروری است. استفاده از عینک محافظ چشم در زمان اسید شویی از اهمیت زیادی برخوردار است. زیرا از ورود بخارات سمی به چشم جلوگیری می‌کند. ماسک فراموش نشود تا سمی از طریق دهان به بدن نرسد.
  • در زمان اسید شویی باید حتما اسید را به آب اضافه کرد و محلول رقیقی به دست آورد. هرگز از اسید خالص در اسید شویی استخر و جکوزی استفاده نمی‌کنند.
  • توجه داشته باشید که همه استخرها به یک اندازه کثیف نیستند و میزان غلظت محلول آب و اسید در استخرهای گوناگون متفاوت است.
  • در اسید شویی استخر و جکوزی به هیچ عنوان نباید دو اسید را با یکدیگر مخلوط کرد.
  • در طی این فرایند باید هواکش‌ها فعال باشند تا گاز و بخارات تولید شده مشکلی به وجود نیاورند.
  • در اسیدشویی استخر و جکوزی حتی‌ الامکان سعی کنید به تنهایی وارد عمل نشوید و با کمک فردی این کار را انجام دهید.
  • از شلنگ آب غافل نشوید و در هر مرحله آن را کنار خود نگه دارید. در صورت تماس اسید با چشم یا پوست هر ناحیه از بدنتان آن قسمت را با آب فراوان شستو‌شو دهید و بعد به دکتر متخصص مراجعه فرمائید.
  • این نکته را به خاطر بسپارید که اسید شویی سونا بخار، جکوزی، حوضچه آب سرد درست مانند استخر است و تفاوت خاصی ندارند.
  • در نهایت و پس از اتمام اسیدشویی استخر و جکوزی ته نشینی که در کف استخر به وجود آمده است را با دو کیلو سود خنثی کنید و در نهایت ان را به بیرون استخر پمپاژ کنید‌.

شاید این فکر در ذهنتان خطور کرده‌باشد که انجام مراحل بالا ساده است و به تنهایی نیز می‌توان آن را انجام داد. اما همیشه بدانید که هرکاری متخصصان و افراد مجرب ویژه خودش را می‌طلبد و اسیدشویی استخر و جکوزی نیز از این قضیه مستثنی نیست. حتما اگر این کار را به تنهایی انجام می‌دهید از فردی کمک بگیرید زیرا در صورت بروز هرگونه آسیب می‌تواند به شما یاری برساند.

قیمت اسیدشویی استخر

هزینه‌های اسیدشویی استخر و جکوزی به عواملی همچون متراژ و ابعاد استخر بستگی دارد. یک امر بدیهی است که هر چه ابعاد و کاسه استخر بیشتر باشد هزینه‌های بیشتری نیز در پی اسید شویی استخر به دنبال خواهد داشت.

این مبلغ به صورت معمول از ۷۰۰ هزار تومان به بالا محاسبه می‌گردد. البته هزینه‌ای که شرکت‌ها در این زمینه مشخص می‌کنند، بستگی به سیاست‌ها، تجارب و رضایتمندی مشتریان دارد.

سخن آخر؛ همان طور که در این مقاله از وب‌سایت اینترنتی استخرینو مطالعه کردید؛ اسیدشویی استخر مراحلی دارد که بایستی با انجام شیوه‌های بهداشتی و رعایت نکات ایمنی انجام شود. اسیدهایی که در هر قسمت از محیط استخر به کار می‌رود متفاوت است.

برای مشاوره با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

جهت اسید شویی استخر و جکوزی به چه موادی نیاز است؟

اسید muriatic, trisodiom phosphate,اسید کلریدریک، سود

در اسید شویی جکوزه چه شرایطی حائز اهمیت است؟

فضای باز و بسته بودن استخر و شرایط محیطی در استخرهای مختلف متفاوت است که در نظر گرفتن آن از اهمیت بالایی برخوردار است.

دلایل انجام اسیدشویی را نام ببرید.

تمییز کردن بند کاشی‌های استخر، ازبین بردن جرم سطوح، از بین بردن آلودگی‌های آب و محیط استخر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *