حل مشکل تصفیه استخر

حل مشکل تصفیه استخر

حل مشکل تصفیه استخر

امروزه از فیلتر شنی برای تصفیه استخر استفاده می شود که با توجه به مزایا بسیاری که دارد مورد توجه اکثر استخرداران قرار گرفته است. در این مطلب قصد داریم به حل مشکل تصفیه استخر بپردازیم. با ما همراه باشید.

همانطور که می دانید امروزه فیلتر شنی از جمله تجهیزاتی می باشد که جهت تصفیه استخر مورد استفاده قرار می گیرد. اگر شما نیز از دستگاه فیلتر شنی استخر استفاده می کنید حتما با مشکلاتی مواجه شده اید در صورتی که شما از دلیل این مشکلات اطلاع داشته باشید می توانید به راحتی نسبت به برطرف کردن آن اقدام نمایید.

همانطور که می دانید برخی از مشکلات در طی مدت زمان استفاده از دستگاه ایجاد می شود که باعث می شود تا عملکرد فیلتر شنی استخر مختل شود. سعی کنید علت هر یک از این مشکلات را بدانید و در صورت لازم در زمان مناسب آن اقدام به رفع آن کنید تا ایراد دستگاه که رفع شود و هزینه نگهداری صرفه جویی خواهید کرد. اگر شما نیز از دستگاه فیلتر شنی جهت تصفیه استخر استفاده می‌کنید بهتر است با عملکرد آن آشنا شوید.

فیلتر شنی استخر

در ادامه مبحث حل مشکل تصفیه استخر باید ذکر کنیم که امروزه یکی از ساده‌ترین فیلترهایی که در تصفیه استخر مورد استفاده قرار می گیرد؛ فیلتر شنی می باشد. تصفیه اب معمولا کاربرد گسترده این فیلتر ها می باشد که ماندگاری بالا و همچنین نگهداری آسان آن را به همراه دارد. توجه داشته باشید معمولا این فیلترها از یک محفظه یا تانک تشکیل شده است که معمولا جنس آن از فایبرگلاس یا فلزی است درون آن از شن پر شده است.

معمولا به شن ها؛ سیلیس گفته می‌شود. پمپ تصفیه استخر آب آلوده را توسط ورودی فیلتر به داخل محفظه انتقال می دهد. با عبور آب که حاوی ذرات معلق از میان لایه ها می باشند، به ترتیب در لایه‌های بالایی ذرات درشت و در ادامه ذرات ریزتر به دام خواهند افتاد. به گونه‌ای که می‌توان گفت در آخرین لایه نزدیک به کف محفظه فیلتر شنی آب تقریباً بدون آلودگی بوده و کاملا شفاف و شیر خروجی به معدن آب استخر بازگردانده خواهد شد.

فیلتر شنی استخر

بهتر است بدانید لایه‌های درونی فیلتر به گونه ای طراحی می شود که ذرات با ابعاد ۲۰ میکرون و یا بزرگتر را از آب جدا خواهد کرد.

توجه داشته باشید جنس شن و سنگریزه ها معمولاً از جنس سیلیس می باشد که سیلیس دانه ضرب و غیر مسطح می‌باشد. به خاطر ساختار آن دارای توانایی به دام انداختن شن، آلودگی‌ها و خاک می باشد که اجازه عبور به لایه‌های زیرین دستگاه را به آن ها نمی دهد.

مشکلات فیلتر شنی استخر

در ادامه مبحث حل مشکل تصفیه استخر باید ذکر کنیم در صورتی که از دستگاه فیلتر شنی جهت تصفیه استخر استفاده می شود مشکلاتی را به همراه خواهد داشت. برخی از این مشکلات به شرح زیر می باشد.

وارد شدن سیلیس به داخل استخر

امکان دارد در برخی مواقع در کف استخر ذرات ریز سیلیس را مشاهده نمایید که دلیل آن امکان دارد به خاطر بالا بودن دبی جریان هنگام فروش فیلتر باشد. بهترین راه حل این است که فیلتر شنی را کاهش دهید.

یکی از دلایل دیگر مشاهده این مشکل این است که در نازل های داخل دستگاه فیلتر استخر شنی شکستگی وجود داشته باشد. در این صورت شما باید نازل های معیوب یا نازل های شکسته و غیر قابل استفاده را تعویض کرده تا این مشکل برطرف شود.

فشار بالای فیلتر شنی

امکان دارد در برخی مواقع هم جریان ورودی به استخر افزایش پیدا کند که این مشکل در پی علت‌های مختلفی امکان دارد به وجود آید. یکی از دلایل آن عدم بک واش صحیح می باشد. در اینجا شما باید فروش فیلتر را تا زمانی که آب بند کف کاملا شفاف می شود ادامه دهید تا مشکل برطرف شود.

یکی دیگر از دلایل ایجاد مشکل فشار بالای فیلتر شنی گرفتگی بستر سیلیس توسط املاح موجود در آب استخر می باشد. بهترین راه حل برای برطرف کردن این مشکل شستشوی فیلتر با مواد شیمیایی مناسب می باشد. سعی کنید از مواد شیمیایی قوی و خورنده به هیچ عنوان استفاده نکنید.

یکی دیگر از دلایل ایجاد مشکل فشار در فیلتر شنی وجود موانع در مسیر جریان می باشد که می تواند به خاطر شیرهای نیمه بسته باشد. در اینجا شما باید شیرهای به صورت کامل باز کرده و موانع موجود در مسیر را رفع نمایید.

فشار پایین فیلتر شنی

در صورتی که حجم جریان ورودی به استخر کاهش پیدا کند امکان دارد در استخر مشکل ایجاد شود که دلیل آن گرفتگی صافی پمپ می باشد. در این موارد شما باید سبد صافی پمپ را باز کرده و نسبت به شستشوی آن اقدام کنید.

یکی دیگر از دلایل ایجاد این مشکل گرفتگی پمپ می باشد که شما باید قطعات پمپ را باز کرده و نسبت به تمیز کردن آن ها اقدام نمایی.د همچنین گرفتگی در مسیر لوله مرکز پمپ نیز باعث مشکل فشار پایین فیلتر شنی خواهد شد. بهترین راه حل برای آن تمیز کردن اسکیمر، استخر همچنین تمیز کردن خط مکش پمپ و باز کردن شیرهای موجود روی این خط می باشد.

عدم تمیز بودن آب استخر پس از انجام عمل فیلتراسیون

عدم تمیز بودن آب استخر پس از انجام عمل فیلتراسیون

در ادامه مبحث حل مشکل تصفیه استخر باید ذکر کنیم که در برخی مواقع پس از اعمال فیلتراسیون مشاهده خواهید کرد که اب استخر تمیز نمی باشد. علت ایجاد این مشکل بک واش به دفعات زیاد صورت می‌پذیرد که بهترین راه حل آن این است که باید بک واش تنها پس از افزایش فشار فیزیک به میزان ۱۰ پاسکال بیش از پیش درباره در زمان راه اندازی یا پس از بک واش قبلی صورت بگیرد.

یکی دیگر از دلایل ایجاد این مشکل حجم گردش پایین آب استخر می باشد. راه حل مناسب آن روشن بودن پمپ و کار کردن استخر به مدت طولانی تر است. همچنین امکان دارد تعادل شیمیایی مواد شیمیایی مناسب با استخر به گونه‌ای باشد که جلوی رشد جلبک گرفته نشود نیز از جمله دلایل ایجاد مشکل می باشد که باید برای آن تعادل شیمیایی مناسب آب استخر حفظ شود.

توجه داشته باشید حل مشکل تصفیه استخر را به تیم تخصصی استخرینو بسپارید تا با کیفیت بالا و به صورت اصولی برای شما بازدیدکنندگان گرامی انجام دهند. جهت کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت  https://estakhrino.com/ مراجعه نمایید.

برای مشاوره با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

از کجا می توان متوجه شد که فشار پایین فیلتر شنی ایجاد شده است؟

در صورتی که حجم جریان ورودی به استخر کاهش پیدا کند فشار فیلتر شنی پایین می باشد.

افزایش جریان ورودی به استخر یعنی چه؟

افزایش جریان ورودی به استخر یعنی فشار فیلتر شنی بسیار بالا می باشد.

چگونه نسبت به برطرف کردن مشکل تصفیه استخر اقدام کنیم؟

می توانید از طریق راه حل هایی که در این مطلب ذکر شد جهت برطرف کردن مشکل تصفیه استخر اقدام کنید و یا مصرف کردن مشکل را به تیم تخصصی استخرینو بسپارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *