فیلتر شنی استخر چیست؟

فیلتر شنی استخر چیست؟

در این مطلب قصد داریم به سوال فیلتر شنی استخر چیست؟ بپردازیم. با ما همراه باشید.

در پاسخ به سوال فیلترشنی استخر چیست؟ باید ذکر کنیم که امروزه یکی از رایج ترین و پرکاربردترین دستگاه‌ها برای تصفیه آب استخرها و …فیلتر شنی می باشد. تصفیه آب در استخرها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار می باشد که توسط روش های مختلفی مثل فیلتر شنی استخر انجام خواهد شد.

توجه داشته باشید دستگاه فیلتر شنی استخر توسط فرآیند فیلتراسیون ذرات کوچکی مثل شن و ماسه همچنین رسوبات، هیدروکربن ها، فلزات و موارد مضر را از آب جدا کرده و باعث تصفیه آب خواهد شد. در نهایت اب تصفیه شده به مخزن فیلتر شنی وارد می شود. نکته دیگری که باید مد نظر قرار دهید این است که بسترهای فیلتراسیون به صورت لایه بندی از جنس سیلیس دانه بندی شده با درجه خلوص ۹۸ درصد می باشد که از آن استفاده خواهد شد.

به طور کلی می توان گفت این فیلترها با داشتن قسمتی که دارای شن و ماسه می باشد باعث می‌شود و آلودگی ها وارد آب نشوند. در اینجا تنها آب عبور کرده و توسط فیلترهای شنی مثل فیلتر شنی تحت فشار باعث شفاف سازی و تصفیه آب خواهد شد.

طرز کار فیلتر شنی

شایان ذکر است که طرز کار این دستگاه ها چندان پیچیده نیست. به این صورت عمل می کند که آب از یک طرف به فیلتر وارد شده و از پایه داخلی عبور می‌کند که ذرات و آلودگی های موجود در آب گرفته خواهد شد سپس آب خالص از طرف دیگر از فیلتر عبور می‌کند.

طرز کار فیلتر شنی

پس از مدتی شن های داخل دستگاه تصفیه شده باعث می‌شود تا عمل تصفیه به خوبی انجام نشود که در این صورت باید شما به سراغ عمل بک واش یا شستشوی فیلتر شنی استخر بروید. در زمان شستشوی فیلتر استخر باید مراحل کاملاً برعکس عمل تصفیه آب انجام شود که در اینجا آب از پایین وارد شده و از بالا خارج خواهد شد.

کاربرد فیلتر شنی استخر

حال شما که با سوال فیلتر شنی استخر چیست؟ آشنا شدید بهتر است با کاربردهای آن نیز آشنا شوید. برخی از کاربردهای این دستگاه عبارتند از:

  • استفاده برای تصفیه کردن آب خام منبع چاه یا رودخانه
  • استفاده برای تصفیه آب استخر پرورش ماهی
  • استفاده برای پیش تصفیه کردن آب واحدهای تکمیلی مثل آب برج خنک کننده آب شرب و نیروگاه ها
  • استفاده برای شفاف سازی آب استخر

اجزا و تجهیزات فیلتر شنی استخر

همانطور که ذکر شد فیلتر شنی برای از بین بردن ذرات جامد و املاح معلق در آب مورد استفاده قرار می گیرد. در صورت درست کار کردن این دستگاه افت فشار کم ایجاد شده و حداقل افت فشار اقدام به تصفیه آب می کند که این دستگاه تصفیه آب و استخر دارای اجزای خاصی می باشد. برخی از اجزا و تجهیزات فیلتر شنی استخر عبارتند از:

  • لوله ها
  • شیرآلات و اتصالات برای آب های ورودی و خروجی
  • شیر هواگیر
  • فشار سنج
  • شیر دستی، اتومات و نیمه اتومات برای شستشوهای معکوس
  • دریچه های بازدید برای دسترسی به داخل فیلتر

انواع مدل های فیلتر شنی استخر

انواع مدل های فیلتر شنی استخر

به طور کلی می‌توان گفت فیلترهای شنی استخر بر اساس میزان فشار کاری و نحوه فیلتراسیون در انواع مختلف طراحی و ساخته خواهد شد. بهتر است بدانید یکی از مزایای بسیار مهم تمامی این مدل ها این است که بدون افزودن هیچ ماده شیمیایی و تغییر ساختار آب باعث از بین بردن آلودگی ها خواهد شد. برخی از انواع مدل های فیلتر شنی استخر عبارتند از:

فیلتر شنی استخر کند

بهتر است بدانید این مدل از فیلتر شنی قدیمی ترین انواع مدل فیلتر شنی می باشد. املاح سیلیس در این فیلتر در مجاورت با هوای آزاد است و آب را از خود عبور خواهد داد که او را بدون فشار و به دلیل وزن آن می باشد. توجه داشته باشید از مدل فیلتر شنی کند برای تصفیه آب در حجم های بالا مثل تصفیه آب مصرفی یک شب و پساب‌ها استفاده خواهد شد.

فیلتر شنی استخر تند

توجه داشته باشید سیلیس در این نوع فیلتر شنی درون مخزن بسته ای قرار دارد و آب استخر تند یا تحت فشار پمپ از روی بستر سیلیسی عبور خواهد کرد. در این نوع فیلتر معمولاً از سه یا چهار سایز سیلیس استفاده خواهد شد.

فیلتر شنی استخر نرخ بالا

بهتر است بدانید این نوع فیلتر شنی همان فیلتر شنی استخر تند می باشد که میزان گذر آب به ازای هر متر مربع محاسبه خواهد شد. از این رو دانه های سیلیس بزرگتر است که اجازه عبور با سرعت بالاتر و همچنین افت فشار کمتر را خواهد داد.

در استخرهای با تعداد شناگر بسیار که معمولاً از فیلتر شنی تحت فشار استفاده خواهد شد. این دستگاه از قیمت پایین تری برخوردار بوده و همچنین فضای کمی را اشغال کرده و حجم عبوری نیز کمتر می باشد.

اهمیت استفاده از فیلتر شنی استخر

در ادامه مبحث فیلتر شنی استخر چیست؟ باید ذکر کنیم که یکی از مهم ترین بخش های هر استخر تصفیه آب آن می‌باشد که فیلترهای شنی متداول ترین روش برای تصفیه آب می باشد. بسیاری از افراد که به استخرها مراجعه می‌کنند آب تمیز و پاکیزه مهم ترین نکاتی می باشد که به آن توجه خواهند کرد. به همین خاطر اگر آب استخر کثیف و آلوده باشد بسیاری از افراد از مراجعه به ان استخر خودداری خواهند کرد.

در صورتی که یک مجموعه استخر ورزشی باشید با کم شدن تعداد مراجعه‌کنندگان به استخر باعث می‌شود تا میزان درآمد شما نیز کم شود. در درازمدت ضررهای بسیاری را برای شما به همراه داشته باشد. می‌توان گفت شما استخر شخصی در منزل خود اگر داشته باشید آلودگی آب باعث می‌شود و بیماری‌های مختلفی را برای افرادی که در معرض آب استخر هستند به همراه داشته باشد.

اهمیت استفاده از فیلتر شنی استخر

در هر صورت پاکیزه بودن آب استخر از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد که باید به آن توجه نمایید. همانطور که ذکر شد فیلتر شنی استخر از مهم ترین روش های می باشد که می توان برای تصفیه آب استخر استفاده از آن استفاده کرد. توجه داشته باشید انتخاب نوع مناسب از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.

باید سعی کنید با توجه به نوع استخر از فیلتر مناسبی استفاده نمایید. برای انتخاب نوع فیلتر مناسب پیشنهاد میکنیم از راهنمایی ها و مشاوره های کارشناسان استخرینو به صورت کاملا رایگان بهره مند شوید. از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در وب سایت  https://estakhrino.com/ با کارشناسان در تماس باشید.

برای مشاوره با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

انواع مدل های فیلتر شنی استخر کدامند؟

فیلتر شنی استخر کند، فیلتر شنی استخر تند، فیلتر شنی استخر نرخ بالا

در فیلتر شنی استخر تند چه سایزهایی از سیلیس مورد استفاده قرار می گیرد؟

معمولاً در فیلتر شنی استخر تند از ۳ یا ۴ سایز سیلیس استفاده خواهد شد.

فیلتر شنی استخر چیست؟

دستگاه فیلتر شنی استخر توسط فرآیند فیلتراسیون ذرات کوچکی مثل شن و ماسه رسوبات، هیدروکربن ها، فلزات و مواد مضر را از آب جذب کرده و تصفیه آب را به همراه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *