راهنمای انتخاب استخر و جکوزی

راهنمای انتخاب استخر و جکوزی

راهنمای انتخاب استخر و جکوزی

همانطور که می دانید امروزه استخر و جکوزی انواع مختلف دارد. شما باید سعی کنید با توجه به شرایط آب و هوایی و جغرافیایی محل زندگی خود نوع مناسب آن را انتخاب کرده و از آن بهره مند شوید. در ادامه این قسمت قصد داریم به راهنمای انتخاب استخر و جکوزی بپردازیم. با ما همراه باشید.

اگر قصد دارید جهت ساخت استخر و جکوزی اقدام کنید لازم است ابتدا انواع و مدل های مختلف آن را بشناسید تا بتوانید نوع مناسب آن را انتخاب نمایید. استخر یک ساختار نگهدارنده آب می باشد که برای شنا، تفریح و ورزش مورد استفاده قرار می‌گیرد.

توجه داشته باشید استخر را می توان روی زمین یا داخل آن به کار برد و به عنوان یک سازه مستقل یا بخشی از این ساختمان در نظر بگیرید. توجه داشته باشید از زمان یونان باستان و رومی ها استخرها جهت شنا و آبتنی مورد استفاده قرار می گیرد. پیشرفت بسیاری در کیفیت سطح زندگی ایجاد شد که به دنبال افزایش ثروت فردی و افزایش کیفیت استانداردهای زندگی سازه های لوکس مثل استخر ایجاد شد.

انواع استخر

توجه داشته باشید برخی از استخر ها دارای کف تخت و مسطح می باشند و برخی دیگر دارای کف شیبدار که شامل قسمت کم عمق و عمیق است ساخته می شوند.

توجه داشته باشید برای استخرهای با عمق متغیر و کف شیبدار بهتر است زاویه شیب از سمتی به سمت دیگر کنترل شود.

انواع استخر

توجه داشته باشید طبقه بندی انواع استخر بر اساس معیارهای مختلفی متفاوت می باشد. طبقه بندی انواع استخر و انتخاب یکی از آن ها به خاطره ساخت کاربری استخر، موقعیت استخر نسبت به سطح زمین، نحوه اجرا و مصالح مورد استفاده در ساخت، تجهیزات مورد استفاده و  … بستگی دارد.

انواع استخر از نظر کاربری

استخر روباز

بهتر است بدانید استخرها از نظر استفاده در فصل های مختلف و مناطق مختلف و پوشش سقف می‌توانند به صورت روباز یا سرپوشیده باشند. استخر روباز برای استفاده در فصل گرم و مناطق گرمسیر به عنوان استخر باغ گزینه مناسبی می باشد. همچنین هزینه این استخر نیز کمتر از استخر های سرپوشیده است.

استخر سرپوشیده

استخر سرپوشیده در داخل ساختمان، زیر سقف و در اتاقی که دارای حداقل ۳ دیوار باشد ساخته خواهد شد. این استخرها به صورت معمول برای شنا در فصل سرد ساخت خواهد شد. معمولاً از نظر هزینه ها و همچنین عدم نیاز به گرمایش از استخرهای روباز از هزینه بیشتری برخوردار می باشد.

استخر خانگی

استخر خصوصی یا خانگی در یک باغ در ساخت مایع در زیر زمین ساخته می شود. معمولا اندازه استخرهای شخصی و خانگی متغیر می باشد.

استخر خانگی

استخر عمومی

توجه داشته باشید استخرهای عمومی مجموعه ای از مراکز ورزشی می باشد که در شکل و اندازه های متفاوت ساخته می شوند. استخرهای عمومی شنا معمولاً به صورت مستطیلی می‌باشند و دارای طولی برابر با ۲۵ و ۵۰ متر می باشند. قسمت‌های مختلفی مثل استخر آبگرم، استخر سر پوشیده، استخر سرباز، استخر کودکان و … در نظر گرفته خواهد شد.

استخر غواصی

استخر غواصی از جمله استخر های تمرینی می‌باشند که از قیمت بالایی برخوردار است. با توجه به قوانین شنا و الزامات ایمنی مثل اندازه استخر، عمق آب و فاصله جایگاه‌ها و … ساخته خواهد شد. استخرهای گردابی همان جکوزی ها می باشند که در واقع زیر مجموعه ای از استخرها هستند که معمولا برای آب درمانی به ویژه برای ماساژ آبی استفاده خواهد شد.

بهتر است بدانید در آب از طریق تعدادی نازل با فشار زیاد به داخل استخر هدایت خواهد شد. این جریان آب پرفشار علاوه بر خواص درمانی در قسمت‌های مختلف مثل گردن، پشت پاها، تاثیر آرام بخش و لذت بخشی به همراه خواهد داشت.

توجه داشته باشید استخرهای هوایی که به نام حمام‌های هوا نیز گفته می‌شود شباهت بسیار زیادی به جکوزی ها دارند. تنها تفاوتی که دارند این است که در استخرهای هوایی به جای آب، هوا از طریق نازل های تعبیه شده در کف استخر به داخل آب دمیده خواهد شد که باعث ایجاد تلاطم خفیف و تاثیر ماساژ گونه بسیار طولانی برای پوست خواهد داشت.

راهنمای انتخاب استخر و جکوزی

در ادامه مبحث راهنمای انتخاب استخر و جکوزی باید ذکر کنیم که شما اگر قصد ساخت استخر و جکوزی دارید باید سعی کنید ابتدا با انواع آن آشنا شده که در این مطلب برای شما انواع استخر را ذکر کردیم. سپس شرایط مورد نظر از جمله متراژ محیط مورد نظر که قصد دارید ساخت استخر را در ان قسمت انجام دهید.

همچنین میزان بودجه ای که برای این کار در نظر دارید و … شما با در نظر گرفتن تمام این موارد می توانید از نوع مناسب جکوزی و استخر استفاده کرده و جهت ساخت آن اقدام نمایید. استخر و جکوزی در آپارتمان ها، ویلاها، ورزشگاه ها و هتل ها و … از محبوبیت بالایی برخوردار شده است.

توجه داشته باشید امروز شنا و آب تنی از جمله ورزش های مفید برای سلامتی انسان می باشد. به همین خاطر افراد سعی می‌کنند از راه‌های مختلفی با آب ارتباط داشته باشند. اما توجه داشته باشید که امروزه مراجعه به استخر های عمومی تا حدودی سخت و خطرناک باشد.

راهنمای انتخاب استخر و جکوزی

به همین خاطر اکثر افراد سعی می‌کنند تا از استخرهای خانگی استقبال کنند و جهت ساخت اقدام کند. اما با توجه به اینکه عملیات ساخت استخر نیازمند مهارت و تجربه می باشد. لازم است شما جهت راهنمای انتخاب استخر و جکوزی با افرادی که در این زمینه اطلاعات و تجربه کافی دارند مشورت نمایید تا بتوانید نوع مناسب آن را انتخاب کرده و بتوانید در نهایت لذت را ببرید.

توجه داشته باشید مجموعه استخرینو از جمله مجموعه های تخصصی می باشد که جهت ساخت استخر و جکوزی فعالیت دارد. شما بازدیدکنندگان گرامی می توانید ساخت تخصصی استخر و جکوزی را به تیم تخصصی استخرینو بسپارید.

بهتر است بدانید جهت راهنمای انتخاب استخر و جکوزی نیز می توانید از راهنمایی‌ها و مشاوره های کارشناسان تخصصی و حرفه ای استخرینو بهره مند شوید و انتخاب بهتری داشته باشید. کافیست از طریق راه های ارتباطی ذکر شده با کارشناسان استخرینو در تماس باشید. همچنین می توانید به وب سایت  https://estakhrino.com/ مراجعه نمایید.

برای مشاوره با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

انواع استخر از نظر نوع کاربری کدامند؟

استخر روباز، استخر سرپوشیده

استخر و جکوزی را چگونه طراحی کرده و بسازیم؟

طراحی و ساخت استخر و جکوزی را به تیم تخصصی استخرینو بسپارید تا با کیفیت بالا انجام دهند.

در کجاها می توان ساخت استخر را ساخت؟

معمولاً در هتل ها و آپارتمان ها، ویلاها، باشگاه های ورزشی و ... استخر می سازند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *