نحوه تصفیه و ضدعفونی استخر با ازن

ضدعفونی استخر با ازن

ضدعفونی استخر با ازن

هریک از روش هایی که برای ضدعفونی کردن آب درون استخر به کار برده می شود دارای مزیت های خاصی است. شما باید به خوبی بدانید که بعد از ساخت استخر با رعایت کردن نکات مربوط به نگهداری از استخر می توانید مدت زمان زیادی از استخر خود استفاده کنید. ضدعفونی استخر با ازن یکی از روش های نگهداری از استخر می باشد که مزیت های بسیار زیادی دارد.

در واقع به دلیل برتری های این روش نسبت به روش استفاده از کلر شما می توانید از آن جهت تمیز کردن آب درون استخر استفاده کنید. شما زمانی که از ازن برای تصفیه سازی آب استخر استفاده می کنید می توانید کیفیت آب را تا حد بسیار زیادی افزایش دهید.

هزینه های شما در بلند مدت با استفاده از روش تصفیه آب با اوزون کاهش پیدا خواهد کرد و همین مورد یکی از مزیت های مهم استفاده از ازن برای ضد عفونی کردن با استخر می باشد. آلودگی های به وجود آمده درون استخر به طور معمول از شناگران می باشد و میزان این آلودگی هم به تعداد شناگران درون آب بستگی دارد.

آلاینده های محلول، آلاینده های نامحلول و میکروارگانیسم ها از جمله اصلی ترین آلودگی های درون آب استخر هستند. هر یک از شناگران تعداد زیادی از این آلاینده ها را همراه با خود حمل می کنند و موجب بیماری دیگر افراد درون استخر می شوند.

ضدعفونی استخر با ازن

تاثیر مثبت ضدعفونی استخر با ازن با استفاده از پمپ های دور متغیر

یکی از بهترین پمپ هایی که شما با استفاده از آنها می توانید دور موتور را کاهش دهید و با سرعت بیشتری استخر را تمیز کنید پمپ های دور متغیر می باشد. در واقع شما باید به خوبی بدانید که هر یک از مواد ضد عفونی کننده استخر باید درون پمپ های ویژه ای ریخته شود تا عملیات پاکسازی انجام گردد.

با استفاده کردن از پمپ هایی که دور متغیر هستند شما می توانید بدون خرج کردن هزینه بالا آب درون استخر را به خوبی تمیز کنید. این نمونه از پمپ ها در طول روز بیشتر می توانند روشن باشند و همین ویژگی یکی از اصلی ترین ویژگی های آنها شناخته می شود. این مسئله کمک بسیار زیادی به ضدعفونی آب استخر و اثربخشی آب درون استخر می نماید.

بر همین اساس شما نیازی نیست که دیگر از کلر برای از بین بردن جلبک های درون استخر استفاده کنید. به طور کلی باید بدانید ضدعفونی آب استخر با ازون با استفاده از این پمپ ها آسان تر انجام می شود. در واقع شما باید ازون را به صورت دائم درون آب استخر قرار دهید تا آب استخر تمیز شود.

بنابراین استفاده از این پمپ ها برای ریختن ازن درون استخر مزیت عمده ای دارد. در واقع پمپ ها سرعت کمی دارند و به صورت دائم روشن می باشند تا آب استخر را همیشه تمیز نگه دارند. شما در این نمونه از پمپ ها شما می توانید سنسور قرار دهید تا از آن سنسور برای کنترل کردن مقدار ضدعفونی کردن آب استخر با استفاده از ازن اقدام نمایید. افزایش سرعت کار ضدعفونی با استفاده از این پمپ ها افزایش پیدا می کند.

تمیز کردن استخر با ازن

نحوه ضدعفونی استخر با ازن با استفاده از دستگاه ازن ژنراتور

شما باید به خوبی بدانید که مولکول اکسیژن در حالت عادی به صورت دو اتم به یکدیگر می چسبد و جدا کردن پیوند بین این دو اتم از یکدیگر مستلزم مصرف کردن انرژی می باشد. این کار به وسیله ایجاد نمودن قوس الکتریکی و یا تابش نور اشعه ماوراء بنفش به داخل محفظه رخ می دهد که به این وسیله عملیات ضدعفونی اتفاق می افتد.

بعد از شکست پیوندی که بین دو اتم اکسیژن وجود دارد اتم های تک اکسیژن با دیگر مولکولهای دو اتمی اکسیژن ترکیب می شود و سپس تشکیل گاز ازن با فرمول های متنوع انجام می گردد. اتم های جدید که به مولکول اکسیژن اضافه شده است در گاز ازن ناپایدار می گردد و به محض وارد شدن به آب قادر است که ناخالصی ها را از بین ببرد.

به دلیل همین ناپایداری که این عملیات دارد به محض وارد شدن به آب موجب اکسیداسیون ناخالصی ها در آب می گردد. ما به شما پیشنهاد می دهیم که در کنار ازن از یک ماده ضدعفونی دیگری هم استفاده کنید تا شفافیت بیشتری از آب استخر دریافت کنید.

ماندگاری بالا مواد ضدعفونی درون آب اهمیت بسیار زیادی دارد و شما باید به آن دقت داشته باشید. به طور کلی بهتر است بدانید آن دسته از استخرهای که عمومی هستند به ضدعفونی اساسی نیاز دارند. بنابراین شما آنها را باید با استفاده از روش ها و استانداردهای ویژه ای نیاز است ضدعفونی کنید.

برای ضدعفونی کردن هر یک از استخرهای عمومی شما قادر خواهید بود که تزریق ازن را با استفاده از دستگاه هایی که کارایی بیشتری دارند انجام دهید. از این طریق دستگاه مورد نظر روند پخش کردن ازن را به بهترین شکل ممکن انجام خواهد داد.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *