مشاور تأسیسات استخر و جکوزی

مشاور تأسیسات استخر و جکوزی

به صورت کلی استخرها در دو نوع سرباز و سرپوشیده قرار می‌گیرند. همچنین نوع کاربری استخرها، می‌تواند یک دسته‌بندی دیگر باشد. برای مثال استخرهای شنای قهرمانی با استخرهای تفریحی یا درمانی تفاوت‌هایی دارد. تأسیسات استخر شامل  تأسیسات الکتریکی و تأسیسات مکانیکی می‌باشد. در این مقاله از وب سایت اینترنتی استخرینو قصد داریم در رابطه با مشاوره تأسیسات استخر و جکوزی صحبت کنیم.

مشاور تأسیسات استخر و جکوزی به شما کمک فراوانی می‌کند تا طراحی، جایگاه ساخت استخر، هزینه‌هایی که باید متحمل شوید برنامه‌ریزی شده‌باشد. امروزه برای اینکه شناگران در تمامی فصول سال قادر به استفاده از استخرها باشند، آن‌ها را به صورت سرپوشیده می‌سازند اما همیشه استثنی‌هایی هم وجود دارد.

مشاور تأسیسات استخر و جکوزی

انواع استخر

اقیانوسی: در زمینه مشاوره تأسیسات استخر و جکوزی باید انواع استخر را شناخت. یکی از انواع استخرها، نوع اقیانوسی است که در شهرهای ساحلی و در مجاورت دریاها و اقیانوس‌ها ساخته می‌شود.

خصوصی: نکته‌ای که در رابطه با استخرهای خصوصی وجود دارد، ابعاد آن است که به صورت معمول از استخرهای عمومی کمتر است. استخرهای خصوصی در دونوع دائمی و موقت قرار می‌گیرند. استخرهای موقتی در پایین‌تر از سطح زمین ساخته می‌شوند و بدین صورت می‌توان آن‌ها را در فصل زمستان جمع و مجددا در زمستان راه‌اندازی کرد.

استخرهای عمومی: این استخرها زیرمجموعه‌ای از مراکز ورزشی به شمار می‌روند و شامل قسمت‌های مختلفی از جمله استخر آب گرم، استخر سرپوشیده، استخر سرباز، استخر کودکان و… می‌شوند.

استخرهای قهرمانی؛ همان‌طور که از نام  این استخرها پیداست، استخرهای قهرمانی در مسابقات بین المللی مورد استفاده قرار می‌گیرند که توسط فدراسیون شنا تعیین می‌گردند. چون مسابقات در تمام طول سال ممکن است صورت گیرد، بنابراین، این استخرها را به صورت سرپوشیده می‌سازند. محوطه استخرهای قهرمانی به سیستم گرمایشی مجهز است که هیترهای قوی و قدرتمندی دارد.

مشاور تأسیسات استخر و جکوزی

تفاوت سوناخشک و سونای بخار

از مهم‌ترین تفاوت‌های این دو سونا که مشاور تأسیات استخر و جکوزی برای ما شفاف سازی می‌کند، نوع هوایی است که در آن‌ها جریان دارد. در سونای خشک هوای گرم و در عین حال خشک جریان دارد که تعریق بدن را به شدت افزایش می‌دهد.

نمی‌توان گفت در سونا خشک رطوبت وجود ندارد بلکه این گونه می‌توان گفت که رطوبت آن در مینیموم حالت است که انسان توانایی تحمل آن را دارد. وضعیت در سونا بخار کمی متفاوت‌تر است به گونه‌ای که افزایش تعریق به واسطه افزایش دما همراه با بخار آب است. دما در سونا بخار به صورت میانگین ۴۰ تا ۵۰ درجه سانتی گراد است.

به این نکته نیز باید توجه گردد که زیاد ماندن در این فضا برای هیچ گروه سنی مناسب نیست. هرچند که ظرفیت و تحمل افراد و همچنین سن آن‌ها در مدت‌ زمان ماندن آن‌ها در این فضا تأثیر گذار است.

سیستم موتورخانه و نکات آن

اندازه و موقعیت موتورخانه‌ها در استخرها از اهمیت بالایی برخوردار است. همچنین وضعیت دسترسی به موتورخانه، امکان تخلیه فاضلاب، دما و رطوبت محیط موتورخانه، سر و صدایی که ایجاد می‌کند همگی از موارد مهم جهت تأسیس موتورخانه استخر می‌باشند. در نظر گرفتن یک دریچه کفشو برای موتورخانه‌ها نیز مهم است. به صورت معمول باید ورودی یک موتور خانه از ورودی اصلی ساختمان جدا باشد زیرا تعمییر و تکنسین آن راحت‌تر انجام می‌شود‌.

جکوزی

در سونای خشک، سونا بخار و جکوزی به دلیل رسانا بودن آب و مرطوب بودن فضای استخر، احتمال وارد شدن خسارات الکتریکی در آن‌ها به شدت بالاست.  توجه داشته باشید تأثیر شوک الکتریکی در بدن فردی که داخل آب است با فردی که خارج از آب در یک محیط خشک واقع است، زمین تا آسمان تفاوت دارد. زیرا فردی که داخل آب قرار دارد تأثیر شوک الکتریکی در بدن آن‌ها بسیار شدید و غیر قابل هضم است. حتی از زمانی که فردی با برق تماس داشته باشد نیز خطرناک‌تر است.

مشاور تأسیسات استخر و جکوزی تفاوت‌های استخر هوایی با جکوزی را به خوبی به شما نشان می‌دهد.  تفاوت مهم این استخرها با جکوزی در این است که به جای آب هوا به کف استخرها دمیده می‌شود. از لحاظ اقتصادی تأسیس استخرهای هوایی هزینه‌بر است و حتی گران‌قیمت تر از  استخرهای گردابی می‌باشند.

موزائیک‌های استخر

به صورت کلی کاشی‌های استخر در دو دسته قرار می‌گیرند، موزائیک‌های سرامیکی و شیشه‌ای که نوع سرامیکی آن بیشتر به کار می‌رود. همچنین از این موزائیک‌ها برای ساخت استخرهایی که شکل نامتقارن دارند، استفاده می‌شود. تماما لعابدار هستند و مقاومت بالایی در برابر ضربه و انجماد دارند.

خدمات‌ شرکت‌ها

اگر می‌خواهید از بهترین راهنمایی‌ها در زمینه ساخت، طراحی و تأسیسات استخر بهره‌مند شوید باید به صورت اینترنتی و آنلاین با شرکت‌های مشاوره و خدمات استخر هماهنگ شوید. این شرکت‌ها تا زمان راه اندازی تأسیات استخر در کنار شما هستند.

جمع‌بندی

همان‌طور که در این مقاله از وب‌سایت اینترنتی استخرینو مطالعه کردید: مشاور تأسیسات استخر و جکوزی در زمینه‌های گوناگونی باید اطلاعات داشته باشد که می‌توان به ساخت و طراحی انواع استخر، جکوزی‌ها، سیستم‌های مورد استفاده مانند هیترها یا فیلتراسیون و تصفیه  و…. اشاره کرد. امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده‌باشید و پاسخ پرسش‌های خود را  در زمینه مشاور تأسیسات استخر و جکوزی دریافت کرده‌باشید.

برای مشاوره با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

حداقل اندازه پیشنهادی طول و عرض استخر‌ها چقدر است؟

به ترتیب عرض آن ۶ متر و طول آن نیز ۶ متر باشد. همچنین کمترین عمق آن یک متر باشد.

مشاور تأسیسات استخر و جکوزی، طول استاندارد استخر را چند متر می‌داند و چگونه محاسبه می‌گردد؟

به صورت استاندارد طول‌ها استخرها به شکل مضربی از ۱۰۰ محاسبه می‌گردند.

آیا تنها از استخرهای بین المللی جهت برگزاری مسابقات استفاده می‌شود؟

خیر. استخرهای عمومی نیز جهت برگزاری برخی مسابقات مناسب‌اند‌. البته باید شرایطی همچون طول ۲۵ متری و حداقل ۶ تا ۸ مسیر شنا جهت مسابقه را داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *