تعمیرکار استخر و جکوزی

نگهداری ماهیانه از استخر و جکوزی

تعمیرکار استخر و جکوزی

اگر از دارندگان استخر یا جکوزی شخصی یا عمومی هستید، به خوبی با چالش یافتن تعمیرکاری قابل اطمینان به لحاظ تخصص، تجربه و اعتبار آشنا هستید. تعمیرکار استخر و جکوزی، به طور ثابت فردی است که به تمامی قطعات استخر و جکوزی تسلط دارد و خرابی های مربوط به هر یک را به راحتی تشخیص می دهد.

با این حال نمی توان به هر فردی در این زمینه اعتماد نمود. خیلی از تعمیرکارها آن گونه که باید از تخصص های لازم برخوردار نیستند.

بدین صورت که ممکن است با تجهیزات استخر از قبیل فیلتر، پمپ و مبدل آشنایی نداشته باشند و یا کار با اصلی ترین و جدید ترین لوازم تعمیر استخر و جکوزی را بلد نباشد. در این صورت به احتمال زیاد به هنگام تعمیر و یا تعویض قطعات، آسیب های مختلفی را به اجزای مختلف استخر و جکوزی وارد می نمایند.

ممکن است مشکلاتی که سبب ایجاد اختلال در کارکرد استخر و جکوزی شده اند یا درست تشخیص ندهد و یا زمان زیادی را صرف آن نماید. کافیست تعمیرکار استخر و جکوزی در تشخیص نیاز به تعمیر یا تعویض قطعات دچار اشتباه شود تا شما را متحمل هزینه های اضافه بر سازمان نماید.

صرف نظر از تمامی موارد ذکر شده در بالا، یک تعمیرکار استخر و جکوزی مجرب بایستی در کار خود امین و قابل اعتماد باشد. چه بسا با توجه به مشکلات اقتصادی و بازاری حال حاضر،  بسیاری از این افراد سود خود را در اولویت قرار می دهند. برای مثال ممکن است برآورد کنند که هزینه تعویض قطعه خراب شده از تعمیر آن بسیار بیشتر است، پس به دروغ نیاز به تعویض قطعه را عنوان خواهند نمود.

لازم به ذکر است در صورت تمایل می توانید از دیگر مقالات وب سایت استخرینو که در زمینه تعمیر استخر و جکوزی تهیه شده اند، بازدید نمایید.

تعمیرکار استخر و جکوزی

اقدامات تعمیرکار استخر

تعمیرکار استخر موظف است در صورت نیاز مشتری، مجموعه اقدامات زیر را با دارا بودن تسلط کامل انجام دهد:

  • تعمیر موتورخانه استخر

به بیانی ساده، موتورخانه استخر دو وظیفه را بر عهده دارد: گرمایش و تصفیه آب استخر! بدین ترتیب از سیستمی بسیار پیچیده تشکیل شده است. سیستم تصفیه موتورخانه با دیگر سیستم های تصفیه استخر کاملاً متفاوت بوده و بایستی به طور جداگانه و با دقت بیشتری توسط تعمیرکار بررسی شود.

  • تعمیر سیستم تصفیه استخر

سیستم های تصفیه به اشکال مختلفی و به طور همزمان می توانند نصب و راه اندازی شوند. تعمیرکار استخر وظیفه دارد تا مشکل سیستم تصفیه را به درستی تشخیص دهد تا از اقدامات اضافه جلوگیری نماید. برای نمونه ممکن است مشکل با تمیز کردن فیلترهای شنی اشباع شده به طور کامل رفع گردد.

  • تعمیر ظاهر استخر

ظاهر استخر شامل کاشی های نصب شده بر روی سطح آن است. این کاشی ها در طول زمان ممکن است دچار ترک و شکستگی شوند که در این صورت بایستی در اسرع زمان تعویض شوند. تعمیر ظاهر یا کاشی های استخر نیز در صورت وجود انواع رسوبات شیمیایی، با نظافت با مواد مخصوص کاملاً امکان پذیر است.

  • نصب سیستم های ایمن ساز استخر

مهم نیست که چه کسی و با چه سنی از استخر استفاده می کند، به هر حال مسائل ایمنی برای هر فردی در اولویت قرار دارند. نصب سیستم های ایمنی استخر شامل حصار، نردبان و… بایستی همیشه توسط تعمیرکار استخر پیشنهاد شوند.

تعمیرکار استخر و جکوزی

اقدامات تعمیرکار جکوزی

اما مشکلات فنی جکوزی در عین داشتن شباهت هایی با مشکلات استخر همچون خرابی های مربوط به موتورخانه، شامل موارد منحصر به فردی می شود که بایستی توسط تعمیرکار جکوزی به طور کامل بررسی و رفع گردند. در ادامه به برخی از مهم ترین این مشکلات پرداخته ایم:

  • روشن نشدن پمپ جکوزی

تعمیرکار جکوزی موظف است دلیل اصلی روشن نشدن پمپ جکوزی که نشانه اصلی آن به گردش نیامدن آب استخر است، را شناسائی نماید. مشکلات برق، پایین آمدن آب از حد استاندارد، مشکل در سیستم داخل پمپ و یا سوختن پمپ، معمول ترین دلایل روشن نشدن این قطعه به حساب می آیند.

  • نشتی آب از زیر وان جکوزی

منشأ ایجاد نشتی در جکوزی، با برداشتن پانل آن قابل تشخیص است. خیلی کم پیش می آید که دلیل نشتی جکوزی از بدنه وان آن باشد و به طور معمول به علت وجود مشکلاتی همچون خرابی شیلنگ ها، پمپ، ماساژورها، دستگیره و سیفون وان ایجاد می شود.

شیر و یا اتصالات شلنگ ها در صورت وجود نشتی، با چسب های PVC به خوبی آب بندی می شوند. اگر نشتی از کنار ماساژورها باشد، کافیست تا تعمیرکار پیچ های آن ها را با آچار مخصوص به خوبی سفت نماید. آب بندی دستگیره جکوزی نیز با چسب سیلیکونی انجام پذیر می باشد.

  • تخلیه کند آب از داخل جکوزی

به طور ثابت می توان عامل این اتفاق را مشکلات فاضلابی دانست، اما همیشه تخلیه دیر هنگام آب جکوزی به معنای این مشکل نمی باشد.

ممکن است پیچ رگلاژ زیر آب تنظیم نباشد، در این صورت بایستی با ابزار مخصوص توسط تعمیرکار تنظیم گردد. شاید هم زیر آب مسدود شده که در این صورت تعمیرکار قادر است با مجموعه اقداماتی با باز کردن آن بپردازد.

معتبرترین تعمیرکاران استخر و جکوزی

حال که به خوبی از اهمیت تخصص، تجربه و اعتبار تعمیرکار استخر و جکوزی مطلع شده اید، وقت آن رسیده تا با یکی از معتبر ترین مراکز خدمات استخر و جکوزی در تهران نیز آشنا شوید تا دیگر اسیر دام سودجویان نشده و در عین صرف هزینه های کاملاً ثابت و منطقی، مشکل استخر و جکوزی شما به طور کامل رفع گردد.

استخرینو که هم اکنون در سایت رسمی آن مشغول مطالعه این مقاله هستید، چند سالی است که در زمینه ساخت و طراحی، تعمیر، نگهداری و امور دیگری همچون نظافت انواع استخر و جکوزی در پایتخت فعالیت دارد و از مجموعه ای با بالاترین تخصص و تجربه با هدف خدمت به هموطنانمان تشکیل شده است.

شما عزیزان در صورت هرگونه نیاز در زمینه خدمات استخر و جکوزی، می توانید با شماره های ما تماس حاصل فرمایید و بیشتر در این زمینه راهنمایی شوید.

برای مشاوره با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

به هنگام نشتی آب از جکوزی، تعمیرکار بایستی کدام قطعات را به طور کامل بررسی نماید و از آب بندی کامل آن ها مطمئن گردد؟

مهره و ماسوره، فیبر و فنر و لوله های متصل به پمپ، از جمله قطعاتی اند که در جکوزی به طور معمول بر اثر آب بندی نامناسب دچار نشتی شده و بایستی به طور کامل بررسی گردند.

تعمیرکار استخر و جکوزی به طور معمول در صورت خرابی موتورخانه استخر و جکوزی بایستی به چه اجزایی توجه داشته باشد؟

پمپ و سختی گیر، شیرآلات، مبدل حرارتی، منبع کویل و دیگ آب گرم، فیلترهای شنی، یو وی و ازون از معمول ترین قطعات موتورخانه استخر و جکوزی اند که دچار مشکل می شوند.

آیا هزینه های تعمیر استخر و جکوزی توسط تعمیرکار مجرب مقرون به صرفه می باشد؟

هزینه های مربوط به تعمیر استخر و جکوزی بسته به مشکل به وجود آمده متغیر می باشند، اما در صورت درخواست تعمیرکار از مراکز معتبر، به طور ثابت و مقرون به صرفه برآورد خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *