راهنمای تعمیر فیلتر استخر

تعمیر فیلتر استخر

در این مطلب قصد داریم راهنمای تعمیر فیلتر استخر را مورد بررسی قرار دهیم.

همانطور که می دانید فیلترهای استخر نقش بسیار مهمی در تمیز نگه داشتن آب استخردارند که همیشه به کار خود ادامه خواهند داد. توجه داشته باشید این فیلترها نیاز به سرویس دوره ای و مرتب دارند که شما باید سعی کنید به صورت مرتب نسبت به سرویس آن اقدام نمایید تا اگر کوچکترین مشکلی برای آنها ایجاد شود در اسرع وقت برطرف نمایید. در ادامه ای قسمت برخی از مشکلات عمده مربوط به فیلترهای استخر را شرح می دهیم.

مشکلات عمده فیلتر های استخر

در ادامه مبحث راهنمای تعمیر فیلتر استخر باید ذکر کنیم که مشکلات عمده‌ای در این فیلتر ها وجود دارند که قصد داریم برای شما بازدیدکنندگان گرامی ذکر کنیم.

مشکل چکه کردن فیلتر استخر

در برخی موارد مشاهده خواهید کرد که صدای چکه کردن آب را می شنوید یا به تازگی آب در زیر فیلتر جمع می شود. در این صورت بدون شک فیلتر استخر شما دچار نشتی شده است. توجه داشته باشید وجود یک نشتی کوچک آب استخر شما را به صورت ناگهانی تمام نخواهد کرد اما از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است که نشتی را قبل از آنکه بدتر شود شناسایی کرده و نسبت به برطرف کردن آن اقدام نمایید.

مشکلات فیلتر های استخر

سعی کنید ابتدا محل نشتی را پیدا کرده مخزن فیلتر را بررسی نمایید که سوراخ نشده باشد. اگر مخزن دچار سوراخ شده باشد می توانید به صورت موقتی وصله بزنید. اما این وصله به مدت زیادی دوام پیدا نمی‌کند و در نهایت باید سعی کنید جهت تعویض مخزن فیلتر اقدام نمایید. اگر مخزن و شما از انواع کمربندی باشد که باید کمربند ان باز شود می توانید کمربند ها را بررسی نمایید.

برای بررسی کمربند باید آن را باز کرده و بررسی کنید که واشر اورینگ دچار پارگی یا ساییدگی نشده باشد. توجه داشته باشید اگر واشر مخزن دچار فرسودگی شده باشد باید آن را تعویض نمایید. سعی کنید روان کننده واشر بزنید که جهت آب بندی بهتره مغز و همچنین مرطوب نگه داشتن واشر بسیار تأثیرگذار می‌باشد و باعث می‌شود تا از عمر بالاتری برخوردار شود.

مشکل چرخه فیلتراسیون

توجه داشته باشید اگر فیلتر در زمان هایی که از استخر استفاده نمی شود فقط برای دوره‌های کوتاه کار کند به این خاطر است که فیلتر استخر در میزان جریان دوربین مشکل دارد. این مشکل در برخی موارد از زیادی بالا بودن جریان می باشد. یعنی پمپ استخر شما برای فیلتری که انتخاب کرده اید بسیار قوی می باشد و یا اینکه ابعاد استخر تان انتخاب شده کوچک است.

توجه داشته باشید اگر سایز استخر درست باشد و مشکل از این لحاظ وجود نداشته باشد نیاز است که فیلتر را برای مدت بیشتری شست و شوی معکوس در نظر داشته باشید. در زمان شستشوی معکوس باید این کار را تا زمانی ادامه دهید که آب خارج شده از فیلتر کریستال زلال و شفاف باشد این کار تقریبا چند دقیقه زمان می برد.

علت دیگر مشکل چرخه فیلتراسیون که باعث کارکرد کوتاه‌مدت فیلتر می شود؛ گرفتگی فیلتر توسط جلبک و ضایعات می باشد. با شستشوی کامل می توانید این مشکل را به صورت کامل برطرف کرده اما در صورتی که فیلترها دچار فرسودگی شده باشد باید به فکر تعویض کردن آن باشید.

مشکل در فشار آب در فیلتر استخر

مشاهده مواد فیلتر در آب استخر

توجه داشته باشید مشاهده مواد فیلتر پس از شستشوی معکوس دارای امری کاملاً طبیعی می باشد. اما اگر این اتفاق در زمانی شستشوی مغزی انجام دهید اتفاق بیفتد یعنی مشکل وجود دارد. اولین چیزی که باید مورد بررسی قرار دهید پیچ هایی می باشد که فیلتر را در جای خود ثابت نگه داشته اند. سعی کنید آن ها را چک کنید در صورتی که شل شده باشند باید آن ها را سفت نمایید تا دیگر مواد فیلتر به درون استخر وارد نشود.

توجه داشته باشید اگر فیلتر شما از نوع شنی باشد احتمال اینکه فیلتر جانبی یا دوبله شکسته باشد وجود دارد که باید نسبت به جایگزین کردن آن اقدام نمایید. اما اگر فیلتر دتامونیک می باشد به احتمال زیاد در پارچه های فیلتر پارگی ایجاد شده است یا ترک برداشته است که باید آن را جایگزین نمایید.

مشکل در فشار آب در فیلتر استخر

در ادامه مبحث راهنمای تعمیر فیلتر استخر باید ذکر کنیم که بررسی فشارسنج استخر از جمله مواردی می باشد که برای سرویس و نگهداری استخر باید انجام شود. در صورتی که در فشار آب مشکل وجود داشته باشد بر روی عملکرد فیلتر بسیار موثر است. اگر فشار آب زیادی کم باشد احتمالاً در مسیر سیستم پیش از ورود آب فیلتر گرفتگی وجود دارد.

اگر فشار زیادی بالا باشد احتمالا در مسیر بعد از فیلتر گرفتگی وجود دارد که مانع خروج آب از فیلتر خواهد شد. لازم است سیستم را به منظور شناسایی گرفتگی کاملا بررسی کنید اگر نیاز باشد آب آن را به خوبی تمیز نمایید. در صورتی که مشکل وجود داشته باشد ولی فیلتر کاملاً تمیز بود باید شیر برگشت آب را چک کنید. بررسی کنید که شیر کاملا باز است و دوباره خطوط انتقال آب را مورد بررسی قرار دهید.

توجه داشته باشید در این مطلب راهنمای تعمیر فیلتر استخر را برای شما بازدیدکنندگان گرامی ذکر کردیم. در صورتی که با این مشکلات روبرو شدید می توانید راه‌حل‌ها که ذکر شد را به کار برده و به راحتی مشکل را برطرف نمایید.

تعمیر فیلتر استخر

در نظر داشته باشید در برخی موارد مشکل سیستم فیلتر استخر به گونه ای است که نمی‌توانید خودتان نسبت به تعمیر آن اقدام کنید. در این صورت باید سعی کنید از افراد مجرب و حرفه ای بهره مند شوید و جهت برطرف کردن مشکلات فیلتر استخر از آن ها کمک گرفته تا به صورت اصولی و به درستی انجام شود. در غیر اینصورت امکان دارد مشکلات جدی تری را برای فیلتر استخر به همراه داشته باشد.

توجه داشته باشید شما بازدید کنندگان گرامی در صورتی که استخر شما با مشکلی روبه‌رو شد پیشنهاد می کنیم از خدمات تیم تخصصی استخرینو  بهره مند شوید در این صورت مطمئن خواهید بود که تعمیرات فیلتر استخر به صورت اصولی و با کیفیت بالا انجام می شود بدون اینکه کوچکترین مشکلی داشته باشد.

کافیست از طریق راه های ارتباطی ذکر شده با کارشناسان استخرینو در تماس بوده و اطلاعات و مشاوره های لازم را به صورت کاملا رایگان دریافت نمایید. جهت کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت  https://estakhrino.com/ مراجعه نمایید.

برای مشاوره با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

مشکلات عمده فیلترهای استخر کدامند؟

چکه کردن فیلتر استخر، مشکل در چرخه فیلتراسیون، مشاهده مواد فیلتر در آب استخر، مشکل در فشار آب فیلتر استخر

فشار آب در فیلتر استخر زیادی بالا باشد مشکل از کجاست؟

اگر فشار آب زیادی بالا باشد احتمالا در مسیر بعد از گرفتگی وجود دارد که مانع خروج آب از فیلتر خواهد بود.

مشاهده چکه کردن فیلتر استخر نشان از چیست؟

مشاهده چکه کردن فیلتر نشان از نشتی مخزن فیلتر می دهد که باید نسبت به برطرف کردن آن اقدام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *