معرفی انواع فیلتر تصفیه آب استخر خانگی

فیلتر تصفیه آب استخر خانگی

فیلتر تصفیه آب استخر خانگی

شما بعد از اینکه ساخت استخر را انجام دادید باید به فکر نکاتی که مربوط به نگهداری از استخر است باشید. دستگاه های فیلتر تصفیه آب استخر خانگی برای فیلتر کردن و تصفیه آب استخر مورد استفاده قرار می گیرند که شما باید برای استخرهای خانگی خود آنها را خریداری کنید.

 

در واقع تمیز کردن آب استخر با استفاده از این دستگاه ها اهمیت بسیار زیادی دارد و در صوتی که آنها را تهیه نکنید ممکن است به بافت کلی استخر آسیب جدی وارد سازید. در صورتی که آب استخر کثیف باشد محیط را برای انتقال دادن ویروس ها و آلودگی های بیشتر آماده می سازد.

گسترش میکروب ها با کثیف بودن آب استخرها فراهم خواهد شد. به طور کلی شما باید به خوبی بدانید که دستگاه های تصفیه ساز آب استخر متنوع می باشد که هر یک از آنها هم دارای ویژگی ها و ساختارهای مشخص شده ای هستند. برخی از انواع این فیلترها که در استخرها کاربرد زیادی دارند و شما می توانید برای استخر خانگی خود آنها را خریداری کنید در ادامه معرفی می کنیم.

فیلتر تصفیه آب استخر خانگی

معرفی انواع فیلتر تصفیه آب استخر

شما برای تصفیه سازی آب استخر خانگی خود می توانید بین انواع فیلتر تصفیه آب استخر یکی از آنها را که برای استخرتان مناسب تر است را خریداری کنید. هر یک از فیلترها ویژگی ها و مشخصات متنوعی دارد که این ویژگی ها و مشخصات عبارت می باشد از :

  1. فیلتر شنی تصفیه سازی آب استخر :

در این نمونه از فیلترهای تصفیه ساز آب استخر شن سیلیس وجود دارد که از آن برای جداسازی ذرات خارجی استفاده می گردد. این شن کیفیت و اندازه های متنوعی دارد که زمان خارج شدن از قسمت زیرین فیلتر مانع خروج ذرات خارجی و جامد درون استخرها می شود. به این ترتیب شما آب زلال و شفافی درون استخر خواهید داشت.

اینکه تمامی ناخالصی های احتمالی با استفاده از این فیلتر شنی به طور کلی از بین می رود یکی از مهمترین و اصلی ترین ویژگی های آن می باشد. فیلتر شنی را به چند صورت تولید و طراحی می کنند که هر یک از آنها ویژگی های خاصی دارد و عبارت است از :

– فیلتر کند

این نمونه فیلتر را برای تصفیه سازی آب استخر هایی که حجم بالایی دارند مورد استفاده قرار خواهند داد. یکی از قدیمی ترین فیلترهای تصفیه ساز آب استخرها در بازار این نمونه فیلتر می باشد. عبور پیدا کردن آب از میان سنگ ریزه های این فیلتر بدون فشار است و تحت تاثیر وزن آب می باشد.

از آنجایی که تصفیه سازی آب با استفاده از این فیلتر به کندی انجام می شود نام آن را فیلتر کند گذاشته اند. عدم پیچیدگی این فیلتر و ساده بودن آن موجب شده است که بسیاری از افراد آن را برای استخر خود خریداری کنند.

– فیلتر تند

مکانیزم عملکرد این فیلتر با استفاده از فشار روی بستر شن می باشد که در مخزن بسته ای انجام خواهد گرفت. در واقع به همین علت است که سرعت گذر کردن آب از درون فیلتر با استفاده از این دستگاه بالا است.

– فیلتر نرخ بالا

این نمونه فیلترها دردر واقع همان فیلترهای تند می باشد، با این تفاوت که میزان گذر کردن آب درون آن به ازای هر یک متر مربع حساب می شود. دانه هایی شن درون این فیلتر اندازه بزرگ تری دارد تا زمانی که وارد آب شدند با سرعت بیشتری تصفیه شوند.

در هر صورت شما باید به خوبی بدانید که کیفیت آب خروجی درون این فیلتر تصفیه آب استخر پایین تر از فیلتر تند می باشد و تنها می تواند برای تامین کردن آب های غیر آشامیدنی از آن استفاده کرد. خرید این دستگاه برای استخرهای خانگی کاملا مقرون به صرفه می باشد. در واقع قیمت خرید پایین آن یکی از اصلی ترین دلایلی است که افراد را برای خرید این دستگاه مشتاق می سازد.

فیلتر تصفیه آب استخر خانگی

  1. فیلتر کارتریجی :

شباهت کارکرد این نمونه از فیلتر تصفیه آب استخر به دستگاه های تصفیه آب مصرفی خانواده ها در ساختمان های مسکونی یکی از اصلی ترین ویژگی هایش می باشد. این دستگاه مانند دستگاه های تصفیه ساز آب خانگی دارای فیلترهایی می باشد که یکپارچه هستند.

به طور کلی شما باید به خوبی بدانید که این فیلترها امکان دارد با توجه به کیفیت بالای خود به شستشوی زیادی نیاز داشته باشند. اما نمونه های متنوعی از این فیلترها وجود دارد که تا چند سال دوام می آورند و نیازی به تعویض و شستشو ندارند.

در واقع شما تنها با یک شستشوی ساده می توانید آنها را یکبار دیگر استفاده کنید. فیلترهایی که در این دستگاه ها قرار داده می شود در مقایسه کرن با فیلترهای شنی به شستشوی کمتری نیاز دارند. این مورد یکی از اصلی ترین دلایل طول عمر فیلترهای کارتریجی می باشد. در واقع به همین دلیل است که بسیاری از افراد این فیلترها را برای استخر خانگی خود خریداری می کنند.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *